TransPoland już po raz czwarty

21 listopada 2016, 14:59

Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland 2016 to czwarta edycja największego w tej części Europy wydarzenia w branży TSL. Przyciągnęła ona ponad 4500 uczestników i została w tym roku rozszerzona o producentów, dystrybutorów, oraz sieci handlowe.

8 listopada 2016 o godzinie 10:30 w Centrum EXPO XXI w Warszawie odbyła się uroczysta ceremonia inauguracyjna. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Justyna Skrzydło – Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa, Alvin Gajadhur – Główny Inspektor Transportu Drogowego, Marek Tarczyński – Przewodniczący Rady Polskiej Izby Spedycji i Logistyki, Edward Strachan – ITE Group i Paweł Konowałek – Dyrektor targów TransPoland.

TransPoland już od pewnego czasu skupia w jednym miejscu nie tylko czołowych przedstawicieli branży TSL, ale również firmy poszukujące wydajnych sposobów na obsługę logistyczną swoich ładunków. Organizatorzy już w pierwszym dniu postawili zatem na tematykę bezpośrednio związaną z działalnością producentów, dystrybutorów oraz sieci handlowych w kontekście współpracy z firmami TSL.

Nowością były m.in. specjalnie zaaranżowane wyłącznie dla wystawców reprezentujących firmy Transportowe, Spedycyjne i Logistyczne Spotkania Biznesowe, w ramach których firmy produkcyjne i dystrybucyjne przedstawiały swoje zapotrzebowanie na transport. Wystawcy mieli okazję spotkać się z dyrektorami i kierownikami działów logistyki z następujących przedsiębiorstw: Philips. Rossmann, Decathlon, Nestle, Jeronimo Martins, Auchan, Komandor, Omega Meble, IMP Comfort, De Care, DENDRO

Oddelegowani z Europy – debata o płacy minimalnej kierowców

Rekordowa jak na pierwszy dzień frekwencja, przekłada się na jeszcze większą niż dotychczas liczbę okazji do nawiązania relacji biznesowych. Jednak TransPoland to nie tylko rozmowy o biznesie i potencjalnych kontaktach – to także forum gdzie omawiane są najważniejsze sprawy dotyczące szeroko rozumianej branży TSL. W tym roku zorganizowano debatę “Oddelegowani z Europy, czyli jak płaca minimalna dzieli UE?”.

Święto branży TSL

W tym roku na odwiedzających czekało przeszło 140 wystawców z 20 państw. Profil odwiedzających jest mocną strona targów i nie zmienia się to od lat – to przede wszystkim osoby decyzyjne w przedsiębiorstwach produkcyjnych i dystrybucyjnych oraz importerzy i eksporterzy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!