Nowy film Volvo ma pokazać zalety skrzyni I-Shift Dual Clutch

, 23 listopada 2016, 13:12

Volvo Trucks zapowiedziało kolejny spektakularny film reklamowy. Jego głównymi bohaterami będą Volvo FH i paralotniarz. Zadaniem pojazdu jest utrzymanie paralotni w powietrzu, holując ją pod górę po krętej drodze. Warunkiem powodzenia jest utrzymywanie przez samochód ciężarowy stałej prędkości. Premiera filmu będzie miała miejsce 29 listopada.

Układ napędowy Volvo Trucks ze skrzynią biegów I-Shift Dual Clutch ma zapewniać doskonałe właściwości jezdne przy niskim zużyciu paliwa. W swoim najnowszym teście na żywo Volvo Trucks wystawia osiągi układu napędu na próbę, podczepiając paralotniarza do Volvo FH. Test ten to pierwszy w historii popis kaskaderski z wykorzystaniem samochodu ciężarowego i paralotni.

– Każdy kierowca samochodu ciężarowego wie, jak trudno jest utrzymać stałą prędkość jazdy w terenie górzystym. Potrzebny jest silnik i skrzynia biegów zapewniające ponadprzeciętne właściwości jezdne. I właśnie te wyjątkowe osiągi i efektywność naszego udoskonalonego układu napędowego ilustruje film „The Flying Passenger” – mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks.

W teście wykorzystano pojazd Volvo FH wyposażony w zmodernizowany silnik D13 Euro 6 i skrzynię biegów I-Shift Dual Clutch. Podwójne sprzęgło umożliwia zmianę biegów pod obciążeniem, dzięki czemu samochód ciężarowy nie traci prędkości w chwili zmiany przełożenia.

– Jazda na wysokich biegach i płynna ich zmiana mają istotny wpływ na ekonomikę paliwową. I właśnie to gwarantuje I-Shift Dual Clutch: płynną jazdę z niską prędkością obrotową silnika – mówi Staffan Wendeberg, menedżer produktu ds. Volvo FH i segmentu transportu długodystansowego.

Oczekiwany film to najnowszy odcinek cyklu „Live Test”, prezentującego cechy samochodu ciężarowego w niecodzienny sposób. Wcześniej ogromną popularność na całym świecie zdobyły produkcje, takie jak „The Epic Split”, „Look Who’s Driving” czy „The Hamster Stunt”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!