Nowy gracz na rynku pojazdów szynowych – Solaris Tram

, 9 grudnia 2016, 15:51

Od 1 stycznia 2017 roku będzie działała spółka joint venture Solaris Tram Sp. z o.o., która poprowadzi w Środzie Wielkopolskiej zakład, w którym będą produkowane i lakierowane pudła tramwajów. Solaris Tram i Stadler Polska będą razem uczestniczyć w przetargach na polskim i europejskimi rynku jako konsorcjum, którego liderem będzie Stadler.

Powołana przez Solaris Bus & Coach S.A. i Stadler spółka Solaris Tram będzie budować i lakierować w zakładzie w Środzie Wielkopolskiej pudła tramwajów. Montaż wstępny i końcowy odbywać się będzie w zakładach Solarisa w Wielkopolsce oraz w fabryce Stadler Polska w Siedlcach. Spółka Solaris Tram planuje zwiększenie wydajności. Obecna powierzchnia produkcyjna w Środzie Wielkopolskiej zostanie podwojona. Oznacza to nie tylko utrzymanie istniejących, ale także utworzenie nowych miejsc pracy. Zakład produkcyjny posiada certyfikaty 9001:2015, ISO 14001:2015, DIN 15085-2, ISO DIN 3834-2 i IRIS. Zostały one przyznane za wysoką jakość spawania i potwierdzają spełnienie przez zakład najwyższych wymogów dla przemysłu kolejowego. Solaris wnosi do spółki joint venture całą swoją wiedzę, doświadczenie i kompetencje w obszarze pojazdów szynowych – zarządzanie, zespół inżynierów, sprzedaż, zakupy oraz serwis posprzedażowy.

sol

W przetargach na dostawę tramwajów dla Krakowa i Poznania Solaris i Stadler wystąpiły już jako konsorcjum. Obie strony nowej spółki joint venture będą wspólnie składać oferty w kolejnych przetargach. Klienci odniosą korzyści z wieloletniego doświadczenia i szerokiej wiedzy technicznej obu przedsiębiorstw.

Utworzenie przedsięwzięcia joint venture wzmocni pozycję obu firm na rynku – zarówno w Polsce, jak i w Europie. W przyszłości tramwaje Solarisa będzie można spotkać w wielu kolejnych europejskich miastach. Dla Stadlera krok ten stanowi możliwość rozszerzenia dotychczasowej owocnej działalności w Polsce i dalszego umacniania swojej pozycji. Przedsiębiorstwa zyskają również na wzajemnym dzieleniu się wiedzą technologiczną.

„Razem możemy więcej. Przy tego rodzaju współpracy nie ma dla nas lepszego partnera niż Stadler, który jest znanym na całym świecie producentem pojazdów szynowych” – powiedziała Solange Olszewska, właścicielka i Prezes Zarządu firmy Solaris Bus & Coach S.A.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się znaleźć tak renomowanego partnera jak Solaris do współpracy w Polsce. Inwestycja w zakład w Środzie Wielkopolskiej jest swego rodzaju deklaracją Stadlera potwierdzającą, że poważnie traktujemy polski rynek, na którym działamy już od dziesięciu lat. Współpracując z Solarisem będziemy mogli zaproponować klientom i pasażerom jeszcze lepsze, wygodniejsze, dostosowane do ich potrzeb rozwiązania” – podkreślił Peter Spuhler, Prezes Zarządu i właściciel firmy Stadler.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!