Jak oszczędzać energię w firmie transportowej?

, 16 stycznia 2017, 12:25

Producent olejów Mobil Delvac 1 opublikował bezpłatny poradnik „Efektywność Energetyczna w Firmie Transportowej”, przygotowany we współpracy z brytyjskim Stowarzyszeniem Transportu Towarowego FTA. Poradnik ma pomóc przewoźnikom drogowym ograniczyć koszty prowadzenia firmy poprzez zwiększenie wydajności energetycznej.

Poradnik zawiera praktyczne wskazówki w zakresie kompleksowego podejścia do ograniczania kosztów i zwiększania wydajności energetycznej w ruchu drogowym oraz poza nim. W poradniku można znaleźć porady dotyczące zwiększenia wydajności energetycznej poza ruchem drogowym. Na przykład, koszty oświetlenia i ogrzewania można zmniejszyć nawet o 30%, wprowadzając skuteczne metody oszczędzania energii. Poradnik podkreśla także znaczenie monitorowania zużycia energii w siedzibie firmy transportowej. Wydajność energetyczną firmy można poprawić w łatwy sposób poprzez przeprowadzenie ankiety środowiskowej lub instalację inteligentnych liczników.

ExxonMobil

„Zwiększenie wydajności energetycznej nigdy nie było tak ważne. Floty samochodów użytkowych muszą dostosować się do wymogów dotyczących emisji spalin, co przekłada się na fakt, że przemysł motoryzacyjny musi przedefiniować swoje podejście do zarządzania wydajnością energetyczną” – podkreśla James Hookham, zastępca Dyrektora Naczelnego FTA. „Istnieje wiele sposobów na lepsze wykorzystanie energii. Dlatego pomagamy przewoźnikom drogowym w zrozumieniu obowiązujących przepisów i odpowiedniego dostosowania się do ich treści” – dodaje.

„Oferujemy przede wszystkim przejrzyste i praktyczne porady w zakresie zwiększania wydajności w transporcie” – mówi Maciej Marcinowski, CVL marketing advisor na region Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu z ExxonMobil. „Wystarczy mała zmiana, jak zastosowanie wysokiej jakości środków smarnych, by w znaczący sposób ograniczyć zużycie paliwa i koszty. To sprawia, że firma zaczyna przynosić większe zyski”.
W poradniku znajduje się również studium przypadku, opisujące w jaki sposób McLaren Technology Group poszukuje rozwiązań ograniczających zużycie energii. Wymiana ciężarówek na modele Euro VI, zmiana oleju silnikowego i przekładniowego oraz organizowanie w minionych latach konkursu Mobil Delvac 1 Driver Efficiency Challenge (dla kierowców ciężarówek zespołu F1 McLaren-Honda) pozwoliły zmniejszyć zużycie paliwa w całej flocie o 6%.

Bezpłatny poradnik ExxonMobil „Efektywność Energetyczna w Firmie Transportowej” można pobrać pod adresem http://www.mobil.pl/poland-polish-lcw/heavydutyoils_energy-efficiency-guide.aspx

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!