PTM z pierwszą w Polsce naczepą nowego typu

23 lutego 2017, 10:02

PTM Polska przekazała firmie ReDrog S.C. pierwszą w Polsce izolowaną naczepę do przewozu masy bitumicznej. Jest to model ISOXX firmy Langendorf.

Naczepy ISOXX produkowane są w pojemnościach od 22 do 27 m3. Ściany i podłoga izolowane są przy użyciu 50 mm warstwy materiału izolującego, spełniającego niemieckie normy DEKRA i ustawy niemieckiej BMVBS, znajdującego się pomiędzy zewnętrzną a wewnętrzną powłoką muldy, dla lepszego podtrzymania temperatury transportowanego asfaltu.

Langendorf, jako jedyny producent, stosuje w ścianie przedniej blachę ze stali o grubości 4 mm Hardox HB450. W celu ograniczenia masy własnej pojazdu, od zewnątrz ściany boczne i tylna zostały wykończone blachą aluminiową. Ponadto skrzynia może być wyposażona w cyfrowy monitoring, umożliwiający kontrolę temperatury przewożonego materiału.

Od ubiegłego roku w Niemczech wprowadzono nowe przepisy dotyczące naczep samowyładowczych wykorzystywanych w transporcie asfaltu do budowy dróg. Z tego powodu na rynku można zauważyć rosnące zainteresowanie pojazdami typu ISOXX.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!