Najbardziej ceniony producent opon na świecie według Fortune

23 lutego 2017, 13:04

Amerykański koncern oponiarski po raz piąty z rzędu otrzymał najwyższe laury w rankingu Najbardziej Cenionych Firm (Fortune World’s Most Admired Companies’) organizowanym przez jeden z najbardziej prestiżowych magazynów biznesowych na świecie.

Goodyear, bo o nim mowa, znalazł się także na pierwszym miejscu w kategorii „Producenci Części Samochodowych” wśród firm wywodzących się ze Stanów Zjednoczonych, a w rankingu ogólnym zajął drugie miejsce.

W kategorii Części Samochodowe, Goodyear zajął drugie miejsce w sześciu z dziewięciu kryteriów i trzecie miejsce w trzech pozostałych kryteriach. Koncern wyprzedził również swoich globalnych konkurentów z branży oponiarskiej w punktacji łącznej oraz w siedmiu z dziewięciu kategorii.

Publikowana od 1983 roku lista Najbardziej Cenionych Firm czasopisma Fortune uznawana jest za „najważniejszy raport w dziedzinie reputacji korporacyjnej”. Powstaje on w wyniku rygorystycznej oceny dokonywanej przez 3800 członków wyższego kierownictwa firm, zarządów i analityków papierów wartościowych, którzy określają ogólną reputację firmy poddając ocenie innowacyjność, zarządzanie kadrami, wykorzystanie aktywów, odpowiedzialność społeczną, jakość zarządzania, sytuację finansową, długoterminowe inwestycje, jakość produktów i usług oraz globalną konkurencyjność.

Pełna lista ze wszystkimi kategoriami i reportażami pojawi się w marcowym wydaniu czasopisma Fortune, a także w Internecie na stronie fortune.com/worlds-most-admired-companies/.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!