Nowa edycja konkursu Optifuel Challenge 2017

7 marca 2017, 13:56

Rusza kolejna, ósma już edycja konkursu Optifuel Challenge organizowanego przez Renault Trucks w Polsce. W czasach wielkich oszczędności liczy się każde rozwiązanie pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa. 

Renault Trucks przygotowało ósmą  edycję konkursu Optifuel Challenge, w którym kierowcy zmierzą się z wynikiem Master Driverów. Wyniki  zostaną podane korzystając z narzędzi Infomax i/lub Optifleet. Zwycięzcą zostanie kierowca, który osiągnie najniższe spalanie, utrzymując najwyższą średnią prędkość, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym.

Konkurs Optifuel Challenge 2017 odbędzie się w 11 lokalizacjach. Seria eliminacji rozpocznie się w marcu, a zakończy w czerwcu. We wrześniu planowany jest Wielki Finał, który wyłoni spośród 11 zwycięzców eliminacji lokalnych siódmego już Mistrza Ekonomicznej Jazdy Renault Trucks w Polsce. Najlepszy kierowca z Polski będzie walczyć w finale międzynarodowym o nagrodę główną i tytuł najlepszego kierowcy 2017 roku.

Optifuel to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o najskuteczniejszych technikach jazdy ekonomicznej i poprawić swoje umiejętności. To również okazja, aby zdobyć atrakcyjne nagrody, a te czekają na zwycięzców już podczas eliminacji lokalnych.

Zgłoszenia do udziału w konkursie zbierają reprezentanci handlowi Renault Trucks w poszczególnych lokalizacjach. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegółowy program konkursu i mapka z lokalizacjami znajduje się na stronie renault-trucks.pl.

Konkurs jazdy ekonomicznej będzie prowadzony na zestawach obciążonych do dmc 38 ton. Po raz pierwszy do konkursu zostaną użyte pojazdy z silnikami 13-litrowymi. Ulepszone w 2016 silniki, m.in. z nowym układem zasilania paliwem common rail są gwarancją niskiego spalania. Szczególnie że pojazdy będą miały na pokładzie wszystkie Opti technologie (np. Optiroll, OpitBrake, Optidriver). Konsekwencją zastosowania silników 13-litrowych jest kabina High Sleeper Cab, kabina z płaską podłogą.

KALENDARZ ELIMINACJI OPTIFUEL CHALLENGE 2017:

Data Lokalizacja Serwis
30–31 III Szczecin Serwisy Józef Skrzypa
5–7 IV Pruszcz Gdański VGTC
19–21 IV Siedlce VGTC
26–28 IV Olchowa Eurocomplex
8–9 V Kielce TANDEM TRUCKS
10–12 V Katowice TANDEM TRUCKS
17–19 V Kraków EuroComplex
24–26 V Skoczów Retos
31.V–2 VI Pietrzykowice VGTC
7–9 VI Tarnowo Podgórne Nijhof-Wassink
21–23 VI Rzgów k/Łodzi Polsad

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!