FM Logistic optymalizuje inwentaryzację

13 marca 2017, 8:35

Inwentaryzacje w logistyce, czy to dla celów podatkowych, czy w cyklu rozliczeniowym, wymagają znacznych środków. Platformy muszą korzystać średnio z 5 do 15 podnośników i zatrudniać do tego wielu pracowników. Firmy Hub One i FM Logistic stworzyły Inventory Viewer – zautomatyzowany system inwentaryzacji nie wymagający korzystania z podnośników.

Inventory Viewer to platforma przymocowana do ramion wózka typu Reach. Jest ona wyposażona w kamery zdolne do odczytu kodów kreskowych na wysokości do 2,5 metra. Posiada również kamery IP do fotografowania palet, jak również czujniki do rozpoznawania palet i wykrywania ewentualnych przeszkód. Wózek porusza się z prędkością 4 km/h, z poziomu na poziom (1 poziom = około 90 palet). Kamery odczytują kody kreskowe i lokalizacje palet, gdy wózek jest w ruchu, a następnie przesyłają je bezpośrednio do WMS (System Zarządzania Gospodarka Magazynową) w celu starannej analizy.

Testy wskazują na 98,5% stopień dokładności. Obsługiwane przez IW (Inventory Wiever) lokalizacje są przetwarzane w ciągu 3 sekund. Zdjęcia wykonywane podczas pracy mają wysoką rozdzielczość, dzięki czemu umożliwiają rozwiązywanie niezgodności z pozycji z komputera, bez konieczności obecności w magazynie.

Firma FM Logistic zidentyfikowała od 15 do 20 miejsc, które mogą być wyposażone w Inventory Viewer. System ten jest szczególnie przydatny w miejscach, gdzie obsługiwanych jest kilku klientów jednocześnie. We Francji w pierwszej kolejności nowe rozwiązanie będzie wykorzystywane w magazynach operatora w Château-Thierry, Fauverney oraz Fontenay-Trésigny.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!