Wyjątkowa wersja Volvo FH i FH16

14 marca 2017, 10:14

Volvo FH i Volvo FH16 są dostępne w specjalnej wersji, inspirowanej regatami Volvo Ocean Race, które startują tej jesieni. Wersja Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 zostanie wyprodukowana w ograniczonej liczbie egzemplarzy.

Jako motyw przewodni projektu, projektanci Volvo wybrali trasę regat Volvo Ocean Race, wyrażoną w postaci map i symboliki morskiej. Inspiracji przy wyborze kolorystyki, zarówno wnętrza, jak i elementów zewnętrznych pojazdów, dostarczyły portowe miasta Alicante i Haga, w których oceaniczny wyścig odpowiednio: rozpoczyna się i kończy.

– Przygoda, konkurowanie i parcie do przodu – Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 ma w sobie wszystkie cechy typowe dla wyścigu. Zaprojektowaliśmy pojazd pełen ekspresji. Zrobiliśmy to z myślą o kierowcach, którzy są dumni ze swojej pracy i swoich samochodów ciężarowych, którzy zadowalają się tylko tym, co najlepsze – mówi Helene Fredäng, ekspert ds. materiałów wykończeniowych w Volvo Trucks.

Z zewnątrz związek pojazdu z Volvo Ocean Race podkreślają czarne i srebrne pasy ozdobne oraz kontrastujący z nimi zygzakowaty wzór w kolorze czerwonym. W okienku reklamowym Globetrotter i na emblematach po bokach kabiny wyraźnie wyeksponowano nazwę Volvo Ocean Race. Całości wizerunku kabiny dopełniają dwa kolory metalizowane do wyboru: ciepły piaskowy Shimmering Gold oraz błękitny Cool Breeze Metallic.

Stopnie i uchwyty wejściowe, panele drzwiowe, dywaniki podłogowe, koło kierownicy, schowki, zasłony – wszystkie te, i inne elementy wyposażenia, nawiązują swoim wyglądem do morza i żeglowania. Na przykład wentylowany fotel kierowcy jest pokryty naturalną skórą w kolorze piaskowym, ozdobioną niebieskimi akcentami i zygzakowatymi, czerwonymi szwami. Na oparciu fotela można dostrzec mapę świata z zaznaczonymi miejscami startu i mety tegorocznych regat Volvo Ocean Race. Ten sam, powtarzający się wzór stylizowanej mapy wpleciono w zasłony, zaś ich paski mocujące korespondują z zygzakowatymi szwami w tapicerce.

Dla pojazdów Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 dostępne są dwa pakiety wyposażenia dodatkowego. Pierwszy z nich: Pakiet wydajności (Performance package), pozwala nabywcom Volvo FH na wybór mocniejszej, 500-konnej lub 540-konnej wersji silnika 13-litrowego w połączeniu z dwusprzęgłową skrzynią biegów I-Shift Dual Clutch i zwalniaczem. Pakiet bezpieczeństwa (Safety package), dostępny zarówno dla Volvo FH, jak i Volvo FH16, obejmuje zaś elementy, takie jak alarm przeciwwłamaniowy, sejf zamykany na klucz, Układ Wspomagania Zmiany Pasa Ruchu, Układ Monitorowania Reakcji Kierowcy i aktywny tempomat.

Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018 zostanie wyprodukowana w niewielkiej liczbie egzemplarzy, a dostępność tych pojazdów będzie ograniczona czasowo. Sprzedaż rozpocznie się w połowie marca br. Na rynku polskim specjalna kampania sprzedażowa dedykowana pojazdom w wersji Volvo Ocean Race Limited Edition 2017-2018,  zostanie wprowadzona w lipcu 2017 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!