Renault C8x4 Tridem do pracy w ciasnych ulicach Lyonu

27 marca 2017, 8:30

Firma BML z Lyonu odebrała Renault Trucks C8x4 Tridem. Pojazd budowlany odznacza się wysoką manewrowością i sprawdza się podczas pracy w miejskich warunkach.

Pojazd ten jest przeznaczony do pracy na budowach w obszarach miejskich, a dokładniej przy projekcie budowy parkingu samochodowego Saint-Antoine w Lyonie.

Pojazd Renault Trucks C8x4 Tridem posiada krótki rozstaw osi mierzący 3200 mm oraz czwartą oś kierowaną, która zmniejsza promień skrętu do 900 mm, co jest wartością mniejszą o 10% w porównaniu do klasycznych pojazdów 8×4 i znacznie zwiększa manewrowość pojazdu.

– Najważniejszą dla nas kwestią było przenoszenie materiałów, stąd nasze zapotrzebowanie na pojazd zaprojektowany z myślą o obsłudze miejskich projektów, do których standardowe pojazdy budowlane mają często utrudniony dostęp – wyjaśnia dyrektor BML, Philippe Ville.

Kiedy pojazd nie jest załadowany, tylna oś kierowana zmniejsza pobór paliwa oraz redukuje zużycie opon, a gdy jest załadowany – znacząco zwiększa przyczepność pojazdu.

– Zawieszenie pneumatyczne w tym pojeździe zapewnia kierowcom wyjątkową wygodę obsługi, pozwalając im na łatwe i automatyczne podnoszenie pojazdu w celu ustawienia zasobnika betonu – wyjaśnia Philippe Ville.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!