Wiemy, kto dostarczy kolejne autobusy hybrydowe dla Warszawy

, 10 kwietnia 2017, 11:31

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie rozstrzygnął przetarg na obsługę komunikacji miejskiej w stolicy 50 autobusami z napędem alternatywnym.

Wybrana została oferta firmy Mobilis Sp. z o.o. Planowany czas realizacji kontraktu wynosić będzie prawie 8 lat. Mobilis jest obecnie największym niezależnym operatorem komunikacji miejskiej w stolicy i realizuje łącznie 4  kontrakty na rzecz ZTM-u. W związku ze zwycięstwem w kolejnym przetargu, stołeczny tabor Mobilis powiększy się do 225 pojazdów w ruchu.

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozu w ilości rocznej ok. czterech milionów wozokilometrów przy wykorzystaniu w ruchu 50 autobusów o długości ok. 12 metrów (klasa Maxi) oraz  zapewnienie minimum 4 pojazdów rezerwowych. Kontrakt realizowany będzie na terenie m.st. Warszawy i gmin podwarszawskich, z którymi miasto ma podpisane stosowne porozumienia i które współtworzą układ komunikacyjny aglomeracji.

W złożonej ofercie spółka zaproponowała obsługę kontraktu autobusami hybrydowymi MAN lub Volvo, a także stawkę 8,11 zł brutto za wozokilometr. Cena stanowiła w tym przypadku 60% wartości oceny ofert. Głównym kryterium pozacenowym był rodzaj alternatywnego napędu. Ważnym elementem, zaoferowanym przez spółkę, była wyższa od minimalnej wymaganej liczba pojazdów zastępczych, zapewniająca bezpieczeństwo i dyspozycyjność przy realizacji kontraktu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!