Przejedź się nową Scanią

17 maja 2017, 13:50

W ramach programu „Zawsze na czele”, realizowanego dla klientów w Polsce od półtora roku, tak właściciele firm transportowych jak i kierowcy, mogą doświadczyć jazdy próbnej ciężarówkami Scania nowej generacji.

Nic i nikt nie jest w stanie przybliżyć nam informacji o aucie tak dobrze, jak jedna przejażdżka. W ramach programu „Zawsze na czele” można dowiedzieć się jak sprawują się samochody Scania, a także poznać usługi i systemy firmy w zakresie zmniejszania spalania i bezpiecznej jazdy.

W praktyce udział w programie wygląda tak, że firma transportowa na dwa tygodnie testów otrzymuje zestaw drogowy z wykwalifikowanym trenerem ekonomicznej jazdy.
– Uczestnik programu „Zawsze na czele” wyrusza w jedną z typowych, realizowanych zwykle przez siebie tras. Jednak ten kurs jest wyjątkowy, ponieważ zadanie nie ogranicza się wyłącznie do przewiezienia ładunku, ale również ma na celu poprawienie techniki jazdy i wykorzystanie całego potencjału drzemiącego w pojeździe oraz w usługach Scania – przybliża Paweł Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.

W tym roku program obsługują cztery zestawy drogowe. Dwa z nich napędzają ciągniki R450 A4x2NA. Do tego dochodzi jedno podwozie z zabudową przestrzenną R450 B6x2*4LB oraz jeden ciągnik Streamline R450LA4x2MEB.

Partnerami akcji jest między innymi firma Wielton. Jak mówi Piotr Ogrodowicz – dyrektor działu sprzedaży:
– W tym roku przekazaliśmy do testów najnowszy model naczepy z aluminiową ścianą przednią, tylnym portalem oraz nową konstrukcją dachu. Wszystkie te elementy wpływają na łatwiejszą obsługę pojazdu i komfort pracy kierowcy.

Swój udział w projekcie „Zawsze na czele” ma też Michelin, który dostarczył swoje opony z rodziny MICHELIN X Line Energy o małych oporach toczenia, o których już pisaliśmy na łamach Truck Focus. Każdy, kto dotarł do artykułu o tym ogumieniu wie, że jego instalacja w zestawie pozwala oszczędzić nawet litr paliwa na odcinku 100 km.

Więcej szczegółów o programie można znaleźć pod adresem: http://zawszenaczele.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!