Największa inwestycja Inter Cars już działa

29 maja 2017, 13:42

Innowacyjne, z praktycznie nieograniczonymi możliwościami przepustowymi. Takie jest Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu, które ma pomóc polskim firmom zdobyć świat.

Nowe centrum w liczbach

Inwestycja Grupy Inter Cars w Zakroczymiu to jedno z najnowocześniejszych obecnie w branży centr dystrybucji części w Europie. Kompleks właśnie rozpoczyna działalność. Mieści 71 tysięcy półek i 56 tys. m kw. zabudowy regałowej, 20 km ścieżek magazynowych, tworzących 450 korytarzy. Główna hala magazynowa o pow. 30 tys. m kw. i kubaturze niespełna 300 tys. m sześć. jest oświetlana przez 7 tys. świetlówek LED. Sorter pakowania ma wydajność 30 tys. szt. towarów na godzinę, z przekierowaniem do 720 stacji odbioru. Sorter wysyłkowy przesyła w 50 kierunkach 2,5 tys. paczek na godzinę. Do tego wprowadzona została pełna automatyzacja najistotniejszych procesów związanych z obsługą dystrybucji produktów zamówionych przez klientów z całego świata.

Centrum chronione jest przez system monitoringu i kontroli dostępu. W jego skład wchodzi sieć 250 kamer, 330 czujników alarmowych i ponad 900 czujników ruchu. Autoryzacja dostępu odbywa się w 47 punktach kontroli. 144 tys. m sześć. zabudowy kubaturowej w pełni wyposażono w kompleksowe rozwiązania przeciwpożarowe. Agregaty prądotwórcze są w stanie pokryć aż 100 proc. zapotrzebowania centrum na energię elektryczną – w pełni uniezależniając je od efektów awarii zasilania.

Możliwość wysłania niemal 10 mln paczek rocznie i spakowania do nich prawie 130 mln sztuk towarów (przy założeniu pracy urządzeń przez 24 godziny każdego dnia roku) stwarza niespotykany dotąd potencjał dla dystrybutorów części i akcesoriów samochodowych. Inter Cars dostarcza obecnie produkty do 25 tys. warsztatów samochodowych, posiłkując się katalogiem obejmującym asortyment ponad miliona pozycji sprzedażowych. Wraz z 5 tys. certyfikowanych warsztatów, zrzeszonych pod marką Motointegrator Partner, może wkrótce zwiększyć sprzedaż o kolejne miliony sztuk – szczególnie, że oferta obejmie wszystkie kraje zagraniczne, w których firma aktywnie działa w branży części samochodowych.

Oficjalna prezentacja

31 maja 2017 roku Spółka Inter Cars dokona oficjalnej prezentacji swojej najnowszej inwestycji. Uroczystemu otwarciu Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu towarzyszyć będzie spotkanie partnerów biznesowych Inter Cars, tj. właścicieli warsztatów samochodowych, dostawców, przedstawicieli instytucji rządowych i samorządowych, inwestorów i reprezentantów instytucji finansowych, szkół i uczelni zawodowych, a także tych wszystkich podmiotów, które wydatnie wsparły lub aktywnie kibicowały nowej inwestycji.

W trakcie wydarzenia, zaprezentowane zostaną również wyniki finansowe spółki. W 2016 roku Grupa Inter Cars wypracowała 230 mln zł zysku netto. Warto dodać, że 53 proc. dystrybuowanych przez Inter Cars towarów pochodzi od producentów w Polsce.

Centrum powstało z inicjatywy Grupy Inter Cars, we współpracy z firmami Goldbeck, Beumer GmbH, WDX SA, Awbud SA, Asseco oraz Konsalnet i Euroledlighting. Budowa Centrum kosztowała blisko 170 milionów złotych.

Inter Cars to polska firma, której historia rozpoczęła się wraz z przemianą ustrojową w kraju, z małego warsztatu oraz sklepu samochodowego przez lata wyrosła na światowego lidera branży motoryzacyjnej. Obecnie zajmuje pierwszą pozycję w Polsce, piątą w Europie i dziesiątą w skali całego świata. Zatrudnia łącznie 13 tys. pracowników i jest obecna na 16 rynkach geograficznych (posiada 462 filie, z czego 236 poza krajem). Wartość giełdowa spółki sięga 4,32 mld zł.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!