Nowe Solarisy Urbino CNG w Mysłowicach

2 czerwca 2017, 12:11

Na początku maja przedstawiciele przewoźnika Transgór Mysłowice w siedzibie Solaris Bus & Coach w Bolechowie dokonali odbioru technicznego trzech autobusów miejskich Urbino 12 CNG. Są to pierwsze produkcyjne egzemplarze napędzanego sprężonym gazem ziemnym modelu, który swą premierę miał podczas ubiegłorocznych targów IAA w Hanowerze.

Pojazdy zakupione przez Transgór Mysłowice napędzane są silnikiem CUMMINS ISL G6C 320 o pojemności 8,9 litra i mocy 239 kW, specjalnie przystosowanym do stosowania sprężonego gazu ziemnego. Jednostka ta została dodatkowo wyposażona w funkcję zimnego startu, ułatwiającą rozruch przy temperaturach sięgających – 20 stopni Celsiusza.

Ekologiczny silnik uzupełnia automatyczna skrzynia biegów VOITH Diwa 6. Gaz CNG magazynowany jest w pięciu butlach umiejscowionych wzdłużnie na dachu, których łączna pojemność to aż 1575 litrów. Nowość producenta z Bolechowa wyposażona jest w 31 miejsc siedzących, z czego aż 16 dostępnych jest z niskiej podłogi. Komfortowa i w pełni klimatyzowana przestrzeń pasażerska pojazdu pomieści łącznie 91 podróżnych, którzy na pokładzie znajdą szereg udogodnień czyniących jazdę nowym Solarisem wygodną i przyjemną.

Pasażerowie będą mieli możliwość skorzystania z darmowego Wi-Fi oraz gniazd USB, dzięki którym naładują swoje urządzenia mobilne. Bezpośredni wpływ na podniesienie poziomu komfortu jazdy będzie z pewnością miał również rozbudowany system informacji pasażerskiej, informujący podróżnych o przebiegu trasy i najbliższych przystankach. W autobusach zapewniono także system monitoringu, który korzystnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa.

W jego skład wchodzi pięć kamer wewnętrznych – jedna kamera do obserwacji drogi przed pojazdem, kamera cofania, rejestrator oraz 7 – calowy monitor dotykowy. Do oświetlenia wnętrza nowych Solarisów Urbino 12 CNG wykorzystano przyjazne dla środowiska i zużywające niewiele energii sekcje diod w technologii LED. Standardem u bolechowskiego producenta jest już dodatkowe oświetlenie drzwi, które świecąc na czerwono, ostrzega ją pasażerów o ich zamykaniu.

Ponadto autobusy dla operatora z Mysłowic są wyposażone w zewnętrzne oświetlenie obszaru drzwi, załączające się przy ich otwieraniu. Zamówienie na trzy nowe Solarisy Urbino 12 CNG jest czwartym od 2015 kontraktem zawartym pomiędzy Solaris Bus & Coach, a przewoźnikiem Transgór Mysłowice. Najnowsze autobusy we flocie przewoźnika rozpoczną regularne kursy pasażerskie z początkiem czerwca.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!