Karta flotowa dla małego przedsiębiorcy

20 czerwca 2017, 14:47

Małe firmy transportowe stanowią dominującą część sektora usług transportowo-spedycyjnych. Na takich przewoźników czeka jednak wiele wyzwań, którym muszą sprostać w codziennej pracy. Nie tylko zmierzyć się z dużą konkurencyjnością na rynku, ale przede wszystkim nieustannie poszukiwać rozwiązań pozwalających na optymalizację kosztów prowadzonej działalności. Jednym z nich może być karta flotowa.

Według Głównego Urzędu Statystycznego transportem drogowym w 2015 roku przewieziono ponad 1,5 ton ładunków, co stanowi aż 83,5% ogółu transportu w Polsce. Większość z tych przewozów zostało zrealizowanych przez małe firmy, to znaczy takie, które posiadają mniej niż 10 pojazdów w swojej flocie, i w których pracuje mniej niż 9 osób. To właśnie te przedsiębiorstwa mają największy wpływ na rozwój gospodarki transportowej  w Polsce.

Większość zadań związanych z obsługą floty, które w dużej firmie zostało rozdzielonych pomiędzy kilku pracowników a nawet działów, w małym przedsiębiorstwie często spoczywa na barkach jednej osoby.
To wymaga od właściciela i zatrudnionych wielozadaniowego podejścia i fachowej wiedzy w wielu zakresach, w tym także z prawa i finansów. Jest jednak sposób na odciążenie z większości obowiązków. Takim rozwiązaniem może być karta paliwowa euroShell.

Duża liczba zleceń to oczywiście powód do satysfakcji, szczególnie dla początkującej firmy, ale może być także przyczyną chaosu w formalnościach i rozliczeniach. Poza fakturami za zakup paliwa należy również uregulować faktury za opłaty drogowe, parkingi, czy takie usługi jak myjnia. Wówczas zarządzanie finansami może okazać się bardzo pracochłonne. Z pomocą przychodzi karta euroShell, która integruje płatności związane bezpośrednio z transportem na terenie Polski w jednym miejscu na zbiorczej fakturze np. opłaty za przejazdy płatnymi drogami, co znacznie upraszcza procesy administracyjne. Karta pozwala także na precyzyjną analizę wydatków floty, dzięki czemu właściciel przedsiębiorstwa może nie tylko zoptymalizować koszty operacyjne, ale również łatwiej planować trasy przejazdów biorąc pod uwagę dokładne koszty zużycia paliwa.

Niewielka firma może mieć także problemy z odpowiednią kontrolą wydatków i ich bieżącym monitoringiem. Faktury mogą ulec zniszczeniu, kierowca może zgubić paragon lub nie rozliczyć się z pobranej zaliczki. Przez brak odpowiedniej kontroli wydatków trudno jest wskazać później czy np. dany pojazd nie zużywa zbyt dużej ilości paliwa. Prostym narzędziem umożliwiającym taką stałą kontrolę kosztów oraz wgląd do historii płatności zawieranych za pomocą karty paliwowej jest aplikacja Shell Card Online.

Właściciel małej firmy, nawet jeśli posiada tylko jeden pojazd, potrzebuje  rozwiązań, które znacznie ułatwią i usprawnią jego pracę. Z kartą euroShell zyska możliwość bezgotówkowych płatności na ponad 900 stacjach paliw w Polsce oraz wygodnego regulowania opłat w systemie viaTOLL czy za przejazdy autostradami A1, A2 i A4. Otrzyma też skuteczne narzędzie do zarządzania wydatkami floty oraz ich bieżącej kontroli.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!