TitanX – chłodnice i ich tajemnice

26 czerwca 2017, 13:04

W szwedzkiej fabryce w Mjällby powstają chłodnice do pojazdów ciężarowych marki TitanX. Większość tych produktów dostarczana jest na pierwszy montaż do producentów ciężarówek. Część dostępna jest jednak także na aftermarkecie, również w Polsce.

Czym jest TitanX?

Fabryka TitanX produkuje układy chłodzenia do samochodów ciężarowych i autobusów. Ma za sobą długą i bogatą historię – zakłady produkcyjne należały początkowo do Volvo, potem Blackstone oraz Valeo. Obecnie TitanX jest największym
graczem na rynku OE. Od 2010 roku jego chłodnice są montowane m.in. w ciężarówkach marek Scania, Mercedes, IVECO czy Volvo Trucks, w tym u zwycięzców konkursu „International Truck of the Year”. Oprócz Szwecji, marka TitanX posiada swoje fabryki także w USA.

Część podzespołów opuszczających linie produkcyjne fabryki TitanX trafia także na rynek wtórny. Producent zapewnia, że są to dokładnie takie same części, które dostarcza on producentom na pierwszy montaż. W Polsce za dystrybucję wyrobów TitanX odpowiada firma Highway International.

W połowie czerwca, grupa dziennikarzy z Polski wzięła udział w zwiedzaniu fabryki TitanX w Mjällby. Można było tam zapoznać się z wszystkimi etapami produkcji chłodnic, a także systemami kontroli jakości gotowych wyrobów. Fabryka posiada także rozbudowane centrum badań, w którym wykonuje się m.in. testy wytrzymałości materiałów, które mają zostać użyte w procesie produkcji. Testom poddaje się także prototypy nowych produktów, sprawdzając ich wydajność i reakcje na gwałtowne zmiany temperatury, ciśnienia czy innych warunków. Poniżej galeria zdjęć z fabryki:

 

Gdzie szukać produktów TitanX?

Firma Highway International powstała w 2010 roku. Jej założyciele od lat związani byli z rynkiem motoryzacyjnym, szczególnie z rynkiem kompleksowych systemów chłodzenia samochodów ciężarowych, mając w swoim portfolio ścisłą współpracę z firmą Behr i przedstawicielstwo firmy Behr Hella Service.

– Impulsem do powstania Highway International była rutynowa wizyta w Szwecji w fabryce TitanX. Ludzie, których spotkaliśmy i to, co tam zobaczyliśmy zainspirowało nas i zmobilizowało do współpracy. Obecnie w naszej firmie pracuje 25 doświadczonych, zaangażowanych osób. – powiedział Bogdan Szymanowski, prezes firmy Highway International.

Highway International dostarcza nie tylko chłodnice, ale także komplementarną ofertę grup produktów przeznaczonych do samochodów ciężarowych i autobusów: kondensatory, termostaty, nagrzewnice, zbiorniki wyrównawcze, chłodnice oleju
i sprzęgła wiskotyczne. Firma została wybrana przez Volvo AB na globalnego partnera w procesie regeneracji chłodnic i intercoolerów. Od 2014 roku jest dostawcą chłodnic i intercoolerów dla europejskiej sieci dealerów tej firmy.

Oferta Highway International jest skierowana zarówno do hurtowni motoryzacyjnych, sklepów, jak i niezależnych warsztatów.

– Współpracujemy z największymi dystrybutorami w Polsce, specjalistami rynku ciężarowego: Opoltrans, Inter Cars, Autos, Suder&Suder, Martex. Przykładamy szczególną uwagę do jakości świadczonych usług i obsługi klienta. Możemy poszczycić się 95% dostępnością produktów. – dodał Bogdan Szymanowski.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Trcuk, 26 czerwca 2017, 22:35 1 0

Przynajmniej nie produkują w Chinach tylko w Europie....

Odpowiedz