Mainfreight ze specjalnym programem dla studentów

17 listopada 2017, 11:45

Grupa Mainfreight, nowozelandzki operator logistyczny, zaprasza młodych ludzi do udziału w rekrutacji na międzynarodowy program menedżerski dla przyszłych liderów w logistyce – Future Leaders Program.

Ten 3-letni płatny staż menedżerski przygotowuje absolwentów studiów licencjackich i magisterskich do pracy w roli lidera w logistyce. Polega na wykonywaniu różnych zadań w jednym lub kilku oddziałach Mainfreight w Europie. Udział w nim jest niepowtarzalną okazją do zdobycia umiejętności przywódczych i wiedzy, która pozwoli zostać wykwalifikowanym młodym specjalistą w danej dziedzinie, np. managerem transportu Air&Sea. Należy podkreślić, że nadrzędnym celem tego unikatowego stażu jest zapewnienie wszechstronnego rozwoju osobistego i zawodowego w różnych oddziałach Mainfreight Europe. Po ukończeniu programu, młody menedżer będzie miał możliwości kreowania własnej ścieżki kariery w strukturach Grupy Mainfreight.

– Od samego początku, Future Leaders Program daje możliwość wykonywania odpowiedzialnych zadań operacyjnych i pracy nad istotnymi projektami przy zachowaniu jasno określonej struktury szkolenia – mówi Agnieszka Brymerska, HR specjalista Mainfreight Poland. – W trakcie tego niesamowitego stażu, każdy uczestnik ma za zadanie odnaleźć się na kilku różnych stanowiskach. Każde z nich ma specyficzny zakres obowiązków i wyzwań, z którymi trzeba się zmierzyć: od obsługi wózka widłowego, poprzez obsługę transportów i wysyłkę oraz przyjmowanie towarów, telefoniczny oraz osobisty kontakt z klientami, aż po dowodzenie zespołem i opracowywanie strategii ramię w ramię z doświadczonymi menedżerami. Przejście każdego etapu świetnie przygotowuje do samodzielnego zarządzania zespołem czy oddziałem firmy – dodaje Agnieszka Brymerska.

Co ważne, uczestnik programu dzięki zapoznaniu się ze specyfiką różnych zadań i stanowisk może wybierać pomiędzy międzynarodową a lokalną ścieżką kariery.

– Zdajemy sobie sprawę, że ambicje, zainteresowania i cele zawodowe ulegają zmianie wraz z upływem czasu. Dlatego nie wymagamy dokonania wyboru już na początku programu. Decyzję o kontynuacji kariery międzynarodowej albo krajowej, uczestnik może podjąć po jego zakończeniu albo w trakcie, w miarę rozwoju zawodowego i osobistego – podkreśla Agnieszka Brymerska.

Kto może ubiegać się o udział w programie?

Future Leaders Program skierowany jest do ambitnych, utalentowanych, kreatywnych i energicznych osób, które chcą związać swoją przyszłość z firmą Mainfreight.

Aby móc ubiegać się o miejsce w programie, kandydat musi być absolwentem wyższej uczelni z tytułem licencjata lub magistra i przede wszystkim chcieć pracować w sektorze usług logistycznych. Z uwagi na międzynarodowy charakter tego projektu, wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego. Informacje o tym, w jakim sposób można aplikować do programu znajdują się na stronie internetowej www.mainfreight.pl w zakładce kariera.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!