Scania XT już w Polsce

1 grudnia 2017, 8:47

Pierwsza Scania XT w Polsce to wywrotka tylnozsypowa 8×4 z zabudową KH Kipper. Pojazdy Scania XT znajdują odbiorców przede wszystkim w branży budowlanej i leśnej, między innymi dlatego będzie wykorzystywana do pracy w kopalni piasku Ryszarda Kamińskiego, klienta dilera Scania w Lublinie.

Kopalnia piasku Ryszarda Kamińskiego specjalizuje się w eksploatacji piasku bezpośrednio ze złoża. We flocie firmy znajdują się cztery pojazdy Scania w konfiguracji 8×4 oraz jeden 8×6. Nowa Scania XT została wyposażona w wygodną i funkcjonalną kabinę G oraz silnik o mocy 450 KM. Przedsiębiorstwo korzysta z długoterminowych kontraktów serwisowych.

– Dostarczam produkt, który ma duże znaczenie w branży budowlanej, będąc ważnym elementem  powstającej inwestycji. Dlatego utrzymanie ruchu i wykonanie każdej dostawy o czasie jest dla mnie i dla moich klientów bardzo istotne. Wybrałem pojazd Scania XT, ponieważ zależy mi na rozwiązaniach, które gwarantują niezawodność i terminowość dostaw, a przy tym są ekonomiczne – komentuje Ryszard Kamiński, właściciel kopalni piasku.

– Scania XT to pojazd ciężarowy, któremu można zaufać nawet w najbardziej wymagającym środowisku pracy. Jest przystosowany do najtrudniejszych wyzwań i wymagań klientów, którzy oczekują rozwiązań, na których zawsze mogą polegać – komentuje Paweł Stefaniszyn, kierownik sprzedaży Scania Lublin.

Pojazdy Scania XT miały swoją światową premierę na początku września tego roku. Są dostępne ze wszystkimi typami kabin P, G, R i S, niezależnie od rodzaju silnika i mogą być napędzane każdą z jednostek dostępnych dla pojazdów nowej generacji, w tym najnowszymi 9-litrowymi oraz 16-litrowymi silnikami V8. Trzon oferty stanowią 13-litrowe silniki wprowadzone w 2016 r., które występują w trzech wariantach mocy i wyróżniają się bardzo niskim zużyciem paliwa. Najbardziej charakterystycznym elementem wyposażenia Scania XT jest wytrzymały zderzak, wysunięty przed kabinę o 150 mm.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!