Nowe systemy w oponach Continental

1 grudnia 2017, 9:57

Continental poszerzył ofertę systemów i urządzeń o nowe rozwiązania operacyjne dla flot transportowych. Umożliwiają one zbieranie danych dotyczących opon w czasie rzeczywistym. Jest to system zarządzania oponami ContiConnect oraz stacja ContiYardReader do automatycznego pomiaru ciśnienia i temperatury na terenie bazy transportowej lub warsztatu.

Jednym z wyzwań stojących przed firmami transportowymi jest ograniczenie kosztów funkcjonowania i efektywne zarządzanie stanem technicznym pojazdów, aby nie generowały dodatkowych kosztów. Operatorzy flot transportowych doskonale wiedzą, jak ważne jest utrzymanie prawidłowego stanu opon w pojazdach, dlatego poszukują rozwiązań, które umożliwią im automatyczne monitorowanie poziomu ciśnienia i temperatury. Dlatego Continental opracował specjalistyczne systemy, które poprzez dokładne zbieranie i analizę danych dotyczących opon w znaczący sposób poprawiają efektywność floty oraz bezpieczeństwo jazdy.

ContiYardReader to stacja monitorująca, która współpracuje z czujnikami ContiPressureCheck. Rozwiązanie to umożliwia dokładny pomiar ciśnienia i temperatury opony na terenie bazy transportowej (np. podczas tankowania, przeglądów, mycia pojazdu) – zawsze tam, gdzie wymagany jest postój pojazdu podczas codziennych czynności obsługowych przed wyruszeniem w trasę. Zebrane wartości są przekazywane na zewnętrzne serwery Continental, gdzie następnie są przetwarzane i analizowane. Po szczegółowej weryfikacji dane są przekazywane do zarządcy lub mechanika floty, pozwalając mu na ewentualne uzupełnienie powietrza w oponach wskazanych przez system ContiConnect. Dzięki temu rozwiązaniu ryzyko użytkowania ogumienia z nieprawidłowym ciśnieniem zostaje znacznie zminimalizowane.

System zarządzania oponami ContiConnect to rozwiązanie, które analizuje i przetwarza zgromadzone  dane – takie jak czas, ciśnienie i temperaturę opon w całej flocie – na podstawie danych zgromadzonych przez stacje ContiYardReader z czujników ContiPressureCheck w oponach. W ramach bieżącej analizy stanu ogumienia zarządca floty otrzymuje raporty online wraz z rekomendacją rozwiązań lub też usług naprawczych. W przyszłości pojawią się rekomendacje napraw we współpracy z partnerskimi serwisami sieci Conti360˚. W ramach ContiConnect oferowanych jest wiele konfiguracji ustawień systemu, dzięki czemu można objąć kontrolą opony we wszystkich pojazdach floty.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!