Centrum logistyczne Grupy Mainfreight w Belgii

19 grudnia 2017, 14:15

Grupa Mainfreight otworzyła na jesieni tego roku centrum logistyczne w Gandawie w Belgii. Obecnie na terenie tego kraju firma dysponuje 120 000 m.kw. powierzchni magazynowej, a w całej Europie ponad 340 000 m.kw.

Powierzchnia centrum logistycznego Mainfreight w Gandawie wynosi obecnie 8500 tys. m.kw., z możliwością jej powiększenia do 30 000 m.kw. Nowy obiekt zbudowano zgodnie z najnowszymi standardami. Mainfreight może obsługiwać w nim ładunki przemysłowe oraz produkty spożywcze czy niebezpieczne (ADR). Położony jest w sercu przemysłowego regionu Belgii, mając dostęp do morskich szlaków wodnych (poprzez kanał Gandawa-Terneuzen towary mogą trafiać na Morze Północne i dalej na inne kontynenty) oraz głównych dróg lądowych (E17 i E40). Znajduje się około 2 km od terminala kontenerowego, umożliwiającego obsługę ładunków intermodalnych. Nowy oddział operatora stanowi wsparcie, w zakresie realizacji usług logistycznych i dystrybucyjnych, dla innych biur Grupy Mainfreight w Belgii, głównie w Ostendzie, Genk oraz tych zajmujących się frachtem air & ocean w Brukseli i Antwerpii.

W gandawskiej placówce, Mainfreight świadczy usługi logistyczne, dystrybucyjne oraz usługi o wartości dodanej. To kolejny uruchomiony w tym roku oddział Grupy Mainfreight w Europie. W maju operator otworzył centrum dystrybucyjne w ‘s-Heerenberg w Holandii, w czerwcu powiększył powierzchnię swojego magazynu w Rumunii, a we wrześniu uruchomił oddział we Włoszech. W ciągu ostatniego roku obrachunkowego – od kwietnia 2016 do kwietnia 2017 – przychody operatora w Europie wzrosły o 10 proc. w stosunku do poprzedniego okresu.

– Rosnąca międzynarodowa wymiana handlowa naszego kraju stwarza zapotrzebowanie na usługi nie tylko w transporcie drogowym, ale też kolejowym, morskim i lotniczym. Dlatego cieszymy się z powiększenia naszej sieci w Europie o kolejne centrum logistyczne, bo z pewnością przyczyni się ono do rozwoju usług Mainfreight Poland – mówi Beata Krawczyk, dyrektor zarządzający Mainfreight Poland.

– Nowy oddział wzmacnia także naszą siatkę połączeń drobnicowych, wpływając pozytywnie na optymalizację kosztów – podsumowuje Beata Krawczyk.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!