Rajd ciężarówki po chodniku

22 grudnia 2017, 10:55

Jak podaje portal TVN24, do przerażającego zdarzenia doszło w środowy poranek na jednej z ulic dolnośląskiego Dzierżoniowa. 

Całą sytuację nagrały kamery monitoringu, a informacja o poszukiwaniach pirata drogowego trafiła do policji z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

– Kierujący, z nieustalonych przyczyn, w rejonie przejścia dla pieszych zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na chodnik. Przejechał chodnikiem pomiędzy wiatą przystankową a autobusem – mówi podkom. Marcin Ząbek z dzierżoniowskiej policji.

Kierowca ciężarówki omal nie przejechał pieszych stojących na chodniku, zniszczył znaki drogowe, wiatę autobusową, a także elektroniczną tablicę informacyjną i biletomat. Po szalonej jeździe pod prąd nawet się nie zatrzymał, ale w czasie zdarzenia zgubił tablicę rejestracyjną. To doprowadziło policjantów do kierowcy, który został zatrzymany w Jarocinie, w nocy ze środy na czwartek.

– Materiał dowodowy wciąż jest gromadzony, ale wstępne ustalenia nie wskazują, by zaistniała jakakolwiek przyczyna uzasadniająca zachowanie tego kierowcy – mówi podkom. Ząbek.

Kierowcy może grozić nawet 12 lat więzienia za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i ucieczki z miejsca zdarzenia.

Poniżej zamieszczamy nagranie z miejskiego monitoringu:

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Safran, 22 grudnia 2017, 21:03 1 0

Odrazu bez wyjaśnięnia na 25 lat obu pracy

Odpowiedz