Nowe ciężarówki DAF XF dla Primafrio

15 stycznia 2018, 15:43

Wiodąca hiszpańska firma transportowa Primafrio wprowadziła ostatnio do eksploatacji 280 ciężarówek DAF XF.

– Doskonałe wyniki pierwszych 30 ciężarówek DAF XF dodanych do naszej floty pod względem niezawodności i ekonomiki zużycia paliwa, spowodowały, że zdecydowaliśmy się na zamówienie kolejnych 250 takich pojazdów” – skomentował Juan Conesa, dyrektor zarządzający Primafrio. – Te nowe ciężarówki są częścią planu dalszej ekspansji naszej działalności w całej Europie.

Firma działa na rynku od początku lat 60. W ciągu tych lat rozwinęła się i jest obecnie wiodącą spółką transportową w branży, specjalizującą się w przewozach żywności chłodzonej i mrożonej oraz przedmiotów o wysokiej wartości. W swojej dziedzinie jest jedną z najszybciej rozwijających się spółek w Europie. Primafrio ma swoją centralę w hiszpańskim mieście Murcia oraz spółki zależne w Andaluzji, Katalonii i Kraju Basków, a także w Portugalii, Francji i Niemczech. Jej obiekty obejmują klimatyzowane magazyny, dzięki czemu firma może oferować klientom szeroki zakres dodatkowych usług logistycznych. Cała flota Primafrio liczy ponad 2 000 samochodów ciężarowych.

Decyzja oparta na badaniach rynkowych

– Nasza decyzja o wyborze najwyższej klasy ciężarówek DAF XF wynika z obszernych badań rynku – dodał Juan Conesa – Wzmocnienie naszej pozycji jako najlepszej klasy firmy transportowej wymagało najwyższej klasy produktu, który zapewnia minimalizację kosztów operacyjnych, między innymi dzięki najniższemu zużyciu paliwa. Ponadto Primafrio troszczy się o środowisko, a DAF przekroczył nasze oczekiwania oferując niską emisję CO2, również dzięki wprowadzeniu nowego modelu XF, którego efektywność paliwowa wzrosła o co najmniej 7%, ustanawiając nowy standard w branży. Nasza dbałość o pracowników i stałe poszukiwania możliwości dalszej poprawy ich dobrostanu wymagały wyboru najlepszych dla kierowców dostępnych na rynku ciężarówek. Dlatego postawiliśmy na wersję z najbardziej komfortową i przestronną kabiną Super Space Cab.

Zakupione przez Primafrio ciężarówki DAF XF są wyposażone w 12,9-litrowy silnik PACCAR MX-13 (o mocy 365 kW/480 KM).

Fakt, że wiodące firmy transportowe, jak Primafrio, wybierają nowy model DAF XF – Międzynarodową Ciężarówkę Roku 2018 – jest wyrazem wielkiego uznania dla jakości, niezawodności, wydajności i komfortu kierowcy w tych ciężarówkach”– dodał prezes DAF Trucks Preston Feight.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!