500 certyfikatów dla Profesjonalnych Kierowców

22 stycznia 2018, 10:42

W ramach ubiegłorocznej edycji akcji Profesjonalni Kierowcy, instruktorzy przeszkolili 50 grup szkoleniowych w 15 lokalizacjach, a 500 kierowców pojazdów ciężarowych otrzymało specjalne certyfikaty. Akcję już po raz drugi wspierał Wielton.

Wielton S.A, jeden z producentów przyczep i naczep do samochodów ciężarowych, poprzez udział w akcji Profesjonalni Kierowcy, angażuje się w podnoszenie prestiżu kierowcy zawodowego i podejmuje działania na rzecz zwiększania bezpieczeństwa w ruchu na drogach.

Akcja Profesjonalni Kierowcy koncentruje się na udoskonalaniu umiejętności prowadzenia pojazdów ciężarowych przez mniej doświadczonych kierowców zawodowych oraz zachęceniu młodych ludzi do wyboru tego zawodu. Istotnym aspektem tego przedsięwzięcia jest promocja bezpieczeństwa związanego z transportem oraz poprawa świadomości społeczeństwa na temat odpowiedzialności spoczywającej na kierowcach samochodów ciężarowych.

– Zawsze chętnie angażujemy się, na różnych polach, w kształcenie młodych ludzi, doskonalenie ich umiejętności i ułatwienie im zaistnienia na rynku pracy – komentuje Mariusz Golec, Prezes Zarządu Wielton S.A. i dodaje – Z naszej perspektywy, jako producenta, edukacja kierowców zawodowych przekłada się także na właściwe użytkowanie sprzętu i poprawne zabezpieczenie ładunku, co w efekcie wpływa na wzrost zadowolenia naszych klientów.

 

Podczas szkolenia z profesjonalnymi instruktorami, kierowcy dowiedzieli się jak w poprawny sposób przygotować samochód do drogi, jak w realnych warunkach zachowuje się samochód ciężarowy i jakie potencjalne zagrożenia mogą spotkać kierowców zawodowych podczas ich pracy. Kursanci ćwiczyli także manewrowanie oraz poznali zasady wykorzystywania elektronicznych systemów wspomagających kierowcę. Szkolenie prowadzone w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy objęło 11 województw, głównie w centralnej i południowej Polsce. W akcji wykorzystano sprzęt dostarczony przez takich partnerów jak Wielton S.A., Volvo Trucks, Renault Trucks i Michelin, ubezpieczony przez Ergo Hestia. Każdorazowo szkolenie trwało 2 dni i miało charakter teoretyczny oraz praktyczny. Akcja objęła aż 50 grup szkoleniowych, a po jej zakończeniu około 62 proc. kursantów podjęło pracę w branży transportowej.

Celem akcji Profesjonalni Kierowcy jest zwiększenie liczby profesjonalnych kierowców zawodowych, która z jednej strony może wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na drogach i spadek ilości wypadków z udziałem samochodów ciężarowych, a z drugiej strony może pozwoli na rozwój branży TSL, stanowiąc odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie na nowych kierowców zawodowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!