Polska w czołówce „Ecolution by Scania” w Europie

24 stycznia 2018, 10:24

Coraz więcej firm transportowych w Polsce dołącza do programu „Ecolution by Scania”. Sprawia to, że Polska jest jednym z liderów programu w Europie, jeśli chodzi o liczbę zawieranych kontraktów.

„Ecolution by Scania” to program skierowany do firm transportowych, którym zależy na zwiększeniu efektywności wykonywanego zadania transportowego poprzez obniżenie zużycia paliwa we flocie. Program opiera się na pakiecie korzyści polegających na optymalnym wykorzystaniu odpowiednio wyposażonych pojazdów, szkoleniach i coachingu kierowców oraz indywidualnym programie obsługi serwisowej.

Program „Ecolution by Scania” został uruchomiony w Polsce w 2012 r. W 2014 r. zawarto 185 kontraktów. Rok później było ich niemal dwa razy więcej. W 2016 r. podpisane zostały 473 nowe kontrakty, zaś w ubiegłym roku liczba zawartych umów wyniosła 661.

– Sukces „Ecolution by Scania” wynika z połączenia wyjątkowej technologii i usług: odpowiedniej specyfikacji pojazdu, zoptymalizowanej pod kątem niskiego zużycia paliwa oraz odpowiedniej opieki serwisowej. Najważniejszym elementem programu są też szkolenia kierowców. W połączeniu z monitorowaniem stylu jazdy kierowcy oraz kontrolą zużycia paliwa, pozwalają na osiągnięcie wysokiej wydajności przewozów, na czym zależy naszym klientom – komentuje Maksymilian Wolniewicz, specjalista ds. usług i rozwiązań komercyjnych Scania Polska S.A.

Zasady działania programu
Każdorazowo program jest dopasowywany indywidualnie do potrzeb danego przewoźnika, uwzględniając specyfikę jego pracy, w tym: obciążenie pojazdów, rodzaj pełnionych zadań oraz pokonywanych dróg. Następnie ustalany jest konkretny cel, na przykład: obniżenie zużycia paliwa do 8 proc.

Przeciętne oszczędności odnotowane we flotach korzystających z programu przekraczają
10 proc. i mogą się utrzymać w długim okresie dzięki udoskonaleniu metod pracy, bez negatywnego wpływu na jej wydajność. Nie bez znaczenia jest również redukcja czynników negatywnie wpływających na środowisko, jak obniżenie emisji CO2.

– Dzięki udziałowi w programie „Ecolution by Scania” zyskaliśmy wiedzę
i doświadczenie, dzięki którym znacznie poszerzyliśmy nasze możliwości w zakresie eksploatacji pojazdu i kontroli nad poziomem zużycia paliwa. Tym samym możemy wypracować realne oszczędności, zyskujemy też większe bezpieczeństwo naszych operacji transportowych. Wszyscy nasi kierowcy przechodzą szkolenie w Scania, a następnie uczestniczą w coachingach – komentuje Sławomir Kupiec, właściciel firmy Przewóz Towarów Szymański i Kupiec Sp. J.

Przewóz Towarów Szymański i Kupiec Sp. J. to przedsiębiorstwo z Ostrowca Świętokrzyskiego, założone w 1993 r. Obecnie we flocie firmy znajduje się 15 pojazdów Scania, wykorzystywanych głównie do przewozów do Francji. Wszystkie pojazdy we flocie firmy są zamawiane z pakietem korzyści „Ecolution by Scania”.

Program „Ecolution by Scania” jest realizowany w globalnej sieci Scania od 2012 r. Inne rynki, na których cieszy się popularnością, to: Hiszpania, Węgry oraz Słowacja.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!