Serwis Scania Częstochowa w nowej lokalizacji

23 lutego 2018, 11:20

Nowoczesny obiekt serwisowy Scania powstanie w Mykanowie koło Częstochowy, zastępując dotychczasową placówkę Scania w tym regionie. W serwisie dostępne będą kompleksowe rozwiązania transportowe, usługi serwisowe oraz finansowe, zgodne ze standardami Scania.

Realizacja inwestycji w Mykanowie rozpoczęła się w styczniu br. Nowy obiekt będzie spełniał najwyższe standardy serwisowe Scania. W ramach świadczonych usług w serwisie będzie prowadzona sprzedaż pojazdów nowych, używanych oraz pełnej gamy usług i produktów Scania. W ofercie serwisu znajdą się: przeglądy, naprawa pojazdów ciężarowych, naczep, autobusów i silników przemysłowych. Dodatkowo serwis będzie realizował naprawy powypadkowe, montaż urządzeń Toll Collect oraz zapewni całodobową pomoc Scania Assistance. Planowany termin zakończenia budowy to ostatni kwartał 2018 r.

– Zdecydowaliśmy się na budowę nowego serwisu, ponieważ stale podążamy
za oczekiwaniami naszych klientów. Tworząc nowoczesny, przyjazny dla otoczenia obiekt, chcemy zapewnić większą dostępność oferowanych usług. Za wyborem Mykanowa, jako lokalizacji nowego serwisu, przemawia znakomite położenie geograficzne. Nowy serwis będzie znajdował się przy głównym szlaku komunikacyjnym drogi krajowej DK1, która niebawem zostanie rozbudowana do parametrów autostrady A1. Wierzymy, że świetna lokalizacja, nowoczesny serwis oraz profesjonalny zespół pozwoli, w jeszcze większym stopniu, sprostać wymaganiom branży transportowej w naszym regionie – komentuje Adam Łęczycki, dyrektor oddziału Scania Gliwice.

Rozwiązania przyjazne dla środowiska
Troska o otoczenie i środowisko zajmuje ważne miejsce we wszystkich działaniach prowadzonych w ramach Scania. Dlatego nowy serwis firmy w Częstochowie zostanie wyposażony w inteligentny system zarządzania budynkiem (BMS), który zapewni pełną kontrolę nad poziomem wykorzystania energii, wody i gazu. Dodatkowo świetliki dachowe nad każdym stanowiskiem, przeszklone bramy, dodatkowe przeszklenia między bramą warsztatową a dachem, przyczynią się do optymalnego wykorzystania naturalnego oświetlenia, zamiast oświetlenia sztucznego. Ponadto, część biurowa budynku zostanie ustawiona w kierunku południowym i południowo-zachodnim, co pozwoli na maksymalne wykorzystanie naturalnego światła.

Miejsce dla rozwoju biznesu Scania
Scania Częstochowa to trzeci po Scania Gliwice oraz Scania Bielsko-Biała serwis Scania, który zapewnia bieżącą obsługę klientów w regionie Górnego Śląska. Śląskie to jeden z liderów rokrocznych rankingów województw o największej atrakcyjności inwestycyjnej dla działalności przemysłowej i usługowej oraz jeden z regionów o najbogatszych tradycjach przemysłowych w Polsce. To także region, w którym branża transportowa rozwija się w dużym tempie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!