Rozwiązanie Openmatics w zakresie śledzenia produktów w transporcie

19 marca 2018, 12:20

Na targach LogiMAT 2018 (13–15 marca) Openmatics, specjalista ZF w zakresie łączności, zaprezentował rozwiązanie do śledzenia produktów w drodze. To rozwiązanie monitoruje wewnętrzne i zewnętrzne procesy logistyczne, zwiększając wydajność firm i ograniczając liczbę błędów.

Openmatics przedstawił najnowsze propozycje z portfolio oferowanych przez siebie rozwiązań, w tym dwa nowe lokalizatory i technologię łączności dalekiego zasięgu.

W branży produkcyjnej, zwłaszcza w obszarach związanych z logistyką, kluczowe jest transparentne zarządzanie flotą i efektywne śledzenie zasobów. Uniwersalne rozwiązanie proponowane przez Openmatics zapewnia widoczność i identyfikowalność każdego zdarzenia w procesie transportowym, tym samym prowadząc do zwiększenia wydajności i znacznego ograniczenia liczby błędów. To rozwiązanie dla spedytorów, którzy wykorzystują lub transportują wartościowe produkty, dla firm logistycznych chcących usprawnić zarządzanie powierzchnią, a także dla producentów samochodów, którzy szukają sposobów na lokalizowanie części i optymalizację  procesów produkcyjnych.

Sposób działania

To rozwiązanie wykorzystuje znaczniki do lokalizowania produktów. Dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth Smart te zasilane niewielkimi bateriami, a mimo tego wydajne znaczniki, można w łatwy sposób zainstalować w niemal każdym miejscu, bez potrzeby prowadzenia długich przewodów. Ze względu na to, że dane uzyskiwane są bezpośrednio z miejsca, w którym znajduje się towar, użytkownik może monitorować straty lub uszkodzenia w czasie rzeczywistym i odpowiednio reagować.

Nagradzana technologia

Platforma logistyczna „deTAGtive” została wyróżniona nagrodą „German Telematics Award 2018” w kategorii innowacyjność. Na targach Future Congress of Commercial Vehicles w listopadzie 2017 roku nagroda ta, przyznawana przez wydawnictwo ETM, została wręczona zespołowi już po raz trzeci z rzędu.

Na targach LogiMAT 2018  przedstawiciele Openmatics zaprezentowali dwa nowe lokalizatory „TAG Finder” z portfolio swoich produktów. Lokalizator „TAG Finder IN” służy do zastosowań wewnątrz pomieszczeń, a lokalizator „TAG Finder OUT” jest przeznaczony do stosowania na zewnątrz. Firma poinformowała także o postępach w testowaniu swojego nowego protokołu komunikacyjnego dalekiego zasięgu, co jeszcze bardziej zwiększy elastyczność tego rozwiązania. Wkrótce wszystkie znaczniki będą standardowo produkowane w obu technologiach: Bluetooth do przesyłania dużych ilości danych do 30 metrów i w technologii dalekiego zasięgu do przesyłania mniejszych pakietów na większe odległości – do kilkuset metrów.

– Z przyjemnością bierzemy udział w branżowych targach poświęconych kwestiom cyfryzacji i łączności. W celu utrzymania konkurencyjności firmy muszą zadbać o to, aby ich procesy logistyczne były oszczędne i przejrzyste. Jako Openmatics spełniamy tę potrzebę, oferując rozwiązania w zakresie łączności, które przekładają analogowy świat na cyfrową rzeczywistość – powiedział Thomas Rösch, dyrektor generalny Openmatics.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!