Nowe centrum testowe WABCO we Wrocławiu

22 marca 2018, 12:02

WABCO, dostawca technologii poprawiających bezpieczeństwo, efektywność i komunikację pojazdów ciężarowych, planuje rozbudowę Globalnego Centrum Testowego z siedzibą we Wrocławiu, które jest częścią globalnego Centrum R&D WABCO.

Inwestycja warta 2,5 mln USD pozwoli firmie zwiększyć o około jedną czwartą liczbę realizowanych projektów testowych. Oznacza to również dalszy wzrost zatrudnienia. Planowany termin zakończenia budowy to wrzesień 2019 roku.

Rozbudowa Centrum to odpowiedź na rosnące zamówienia płynące z całego świata, a także wsparcie polskiego zespołu ds. testów w realizacji globalnych odpowiedzialności. Po zakończeniu inwestycji łączna powierzchnia testowa, którą WABCO Polska będzie dysponować w ramach Centrum R&D, powiększy się do 3800 mkw.

Nowe Centrum Testowe powstanie na terenie WABCO Polska, w pobliżu istniejących budynków: zakładu produkcyjnego i Centrum R&D przy ul. Ostrowskiego 34. W projektowanym obiekcie realizowane będą testy trwałościowe prowadzone w komorach klimatycznych w pełnym zakresie temperaturowym oraz testy funkcjonalne. Znajdzie się tam również prototypownia z trzema liniami produkcyjnymi budowy prototypów zaworów.

WABCO rozwija swoją działalność w Polsce. Wraz z zakończeniem budowy nowego obiektu łączna wartość inwestycji firmy w naszym kraju zrealizowanych na przestrzeni ostatnich lat wynosić będzie blisko 29 mln dolarów.

– Jesteśmy jednym z najsilniejszych pracodawców w regionie i firmą, w której stawiamy
m.in. na rozwój najnowocześniejszych technologii. Zatrudniamy osoby utalentowane, o ogromnej wiedzy. Efekty ich pracy widać na co dzień w rosnącej wciąż ilości realizowanych projektów, dotyczących najnowocześniejszych rozwiązań w przemyśle motoryzacyjnym. Stąd też decyzja o rozbudowie Centrum, które jest prawdziwą kuźnią talentów i naszą wizytówką nie tylko w Polsce, ale i na świecie – mówi Paweł Pałubiński, Dyrektor Generalny WABCO Polska.

 

Obecnie Globalne Centrum R&D WABCO rozwija (konstruuje oraz testuje) elementy hamulcowego pneumatycznego układu zawieszenia autobusów, samochodów osobowych, ciągników siodłowych i naczep, a także komponenty układu sprzęgła i skrzyni biegów.

– Budowa nowego Centrum Testów to dla nas bardzo ważny projekt. W tej chwili nasz Zespół R&D w Polsce liczy łącznie 330 pracowników i pracuje nad projektami rozwojowymi dla całej Grupy WABCO. Planujemy dalszy rozwój zespołu i stworzenie kolejnych miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych inżynierów, liderów czy techników – powiedziała dr inż. Elżbieta Gawin, Dyrektor ds. Rozwoju Produktu i Centrum Testowego (R&D) w WABCO Polska.

 

Dział Rozwoju Produktu WABCO powstał we Wrocławiu w 2001 roku i od tamtego czasu rozwinął się do Globalnego Centrum R&D. Testowaniem produktów WABCO w jego ramach zajmuje się aktualnie 117 osób. Wśród nich są m.in.: inżynierowie ds. testów, liderzy ds. testów produktu oraz technicy ds. pomiarów i testów. W ciągu najbliższych dwóch lat planowany jest dalszy wzrost zatrudnienia w Zespole R&D.

 

 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!