Za nami II Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki

26 marca 2018, 11:39

Wszystko dla branży transportowej w jednym miejscu. Tym zdaniem można by streścić II edycję targów MT TSL, która odbyła się w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw EXPO, w podwarszawskim Nadarzynie. Równolegle odbyła się także impreza Warsaw Bus 2018.

Atutem targów MT TSL jest szeroka paleta wystawców. Zaprezentowały się tam firmy związane z każdym możliwym aspektem działalności firm z branży. Swoją ofertę pokazali producenci, dystrybutorzy i importerzy: aut ciężarowych, naczep i przyczep. Nie zabrakło także dostawców części zamiennych, wyposażenia warsztatów, akcesoriów czy opon.

Dużą część powierzchni targowej zajęli dostawcy systemów telemetrycznych, sieci serwisów, kart paliwowych i oprogramowania dla transportu i operatorzy giełd ładunków. Jest to bardzo prężnie rozwijający się fragment rynku. Oprócz tego na liście wystawców znaleźli się również przewoźnicy drogowi, dostawcy usług prawnych, brokerskich i ubezpieczeniowych, a także centra logistyczne i dystrybucyjne oraz powierzchnie magazynowe.

Uczestnicy targów brali udział w konferencjach i spotkaniach branżowych. Atmosfera imprezy sprzyjała prowadzeniu rozmów biznesowych i zawieraniu nowych kontraktów. Wystawcy w rozmowach z nami przyznawali, że większą część osób zwiedzających imprezę stanowili branżowi profesjonaliści, faktycznie zainteresowani ofertą odwiedzanych stoisk.

Na tegorocznych targach pojawiły się także nowe strefy tematyczne i salony branżowe. Swoją ofertę zaprezentowali wystawcy nie tylko z Polski, ale również z Chin, Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. Trzeci dzień targów w całości poświęcono szkołom branżowym o specjalizacji transport, spedycja i logistyka. Swoją ofertę dydaktyczną zaprezentowały uczelnie wyższe m.in. Politechnika Warszawska i Wojskowa Akademia Techniczna, a profesjonalni doradcy pomagali uczestnikom m.in. napisać CV i list motywacyjny.

Wspólnie z MT TSL w Nadarzynie odbyły się także targi Warsaw Bus 2018. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, poświęconego osobom i organizacjom zajmującym się transportem publicznym. Nie zabrakło zatem producentów pojazdów, części i wyposażenia, dostawców systemów biletowych i infrastruktury przystankowej oraz najnowszych systemów informatycznych. Tegoroczną edycję imprezy poszerzono o salon transportu szynowego miejskiego i podmiejskiego – Warsaw Rail oraz salon przewoźników turystycznych – Warsaw Coach.

Targi MT TSL oraz Warsaw Bus odbyły się w dniach 21-23 marca 2018 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!