WAŚ wprowadzi czterofunkcyjne lampy pozycyjne

4 kwietnia 2018, 11:43

Wkrótce firma WAŚ wprowadzi do sprzedaży nową gamę produktów, a w niej m.in. lampy zespolone tylne (W170 i W171) oraz lampy obrysowe (W168.1-6). Cześć z nich to produkty po raz pierwszy wprowadzone na polski rynek.

Nowości to m.in. najnowsza seria lamp obrysowych W168.1-6, czyli wyprodukowane po raz pierwszy w Europie lampy pozycyjne z aż czterema funkcjami. Każda z lamp tej serii posiada moduł światła przedniego, tylnego, bocznego pozycyjnego oraz dynamiczny bądź stały kierunkowskaz.

Główną zaletą lamp z serii W168.1-6 jest znaczne zwiększenie widocznej powierzchni świecącej możliwe dzięki zastąpieniu pojedynczego punktu świetlnego LED poprzez ciągłą linię świecącą. Wyjątkowy efekt osiągnięty został głównie w lampach DD, czyli w wersjach z ruchomym kierunkiem jazdy. Najlepiej widać to, gdy pozycyjne światło tylne z wyjściowego koloru czerwonego na całej długości zmienia się na światło kierunku jazdy w kolorze żółtym. Dodatkowo atutem lamp serii W168.1-6 jest mniejsze zużycie energii w porównaniu do żarówkowych lamp obrysowych.

Zespolone lampy tylne W170 i W171 to diodowe lampy o nietypowym układzie modułów, dzięki któremu zyskują one przyciągający uwagę design. Lampy te występują w kilku wersjach, ze światłem pozycyjnym bocznym oraz lampą obrysową pozycyjną przednio-tylno-boczną, a także w wersjach z oświetleniem i bez oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Wersje podstawowe lamp posiadają statyczny kierunek jazdy, jednak wersje W170DD i W171DD posiadają dynamiczny kierunek, w kloszu dającym efekt NEONU, dzięki czemu uzyskany został efekt unoszącej się „mgiełki”. Dzięki tej technologii i odpowiedniemu ułożeniu diod LED, po uruchomieniu kierunku jazdy, światło wydaje się „płynąć”, a niewidoczne są pojedyncze punkty świetlne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!