IVECO prezentuje nowego Stralisa X-WAY na targach w Paryżu

26 kwietnia 2018, 11:35

IVECO prezentuje na targach Intermat 2018 ofertę pojazdów służących do budowy dróg, budownictwa miejskiego oraz recyklingu, na stanowisku CASE.

IVECO prezentuje gamę pojazdów zasilanych gazem ziemnym, odpowiadając na apel prezydenta Macrona o wdrażaniu flot samochodów ciężarowych na gaz, podczas konferencji w której udział brali członkowie wysokiego szczebla Komisji Europejskiej na temat zrównoważonego rozwoju, która odbyła się w Brukseli.

Nowy Stralis X-WAY, opracowany dla logistyki budowlanej, jest odpowiedzią na trwający boom w budownictwie, wspierany projektem Grand Paris. Na wystawie dostępna jest wersja zasilana gazem ziemnym.

Podczas wystawy dla sektora budowlanego i infrastruktury – Intermat 2018 w Parc des Expositions w Paris-Nord Villepinte w Paryżu, marka prezentuje model Stralis X-WAY, nową serię opracowaną z myślą o logistyce budowlanej i misjach urbanizacyjnych, która zapewnia także możliwości wykorzystania pojazdu do aplikacji drogowych wymagających mobilności w terenie.

W sektorze miejskim IVECO prezentuje swoje lekkie pojazdy użytkowe i ciężarowe z zaawansowaną technologią zrównoważonego rozwoju w ekologicznym transporcie, Daily Blue Power napędzanym gazem ziemnym oraz Stralis X-WAY NP (Natural Power).

– Zobowiązanie IVECO do wspierania ekologii, skłoniło nas do tworzenia pionierskich zrównoważonych technologii, czego rezultatem jest pełna oferta alternatywnych pojazdów. W czasach, kiedy miasta i gminy wprowadzają ograniczenia w ruchu i rygorystyczne przepisy dotyczące emisji, aby rozwiązać kwestię jakości powietrza dla swoich obywateli, nasze pojazdy napędzane gazem ziemnym zapewniają przedsiębiorstwom budowlanym przewagę konkurencyjną, zwłaszcza w przypadku ubiegania się o pracę w centrach miast. – powiedział Pierre Lahutte, prezes marki IVECO.

Model Stralis X-WAY NP na obszarze miejskim, w połączeniu z elektryczną zabudową betonomieszarki CIFA, jest pierwszym elektrycznym mieszalnikiem do betonu na ciężarówce Bio-CNG z ładownością wynoszącą 8 m3 betonu.

Wersja Super Loader na podwoziu 8×4 opracowana dla betonomieszarek o wadze poniżej 8 845 kg może pomieścić o 355 kg więcej ładunku niż najlepszy pojazd certyfikowany przez niezależną jednostkę certyfikującą UTAC.

Ta nowa gama pojazdów oferuje klientom wybór trzech technologii: zasilanej sprężonym gazem ziemnym Daily Hi-Matic Natural Power; zero-emisyjny Daily Electric i Daily Euro 6 RDE Ready.

Pokazany na targach Intermat Daily Hi-Matic Natural Power w wersji DMC 7,2 tony z rozstawem osi wynoszącym 5.100 mm, pozwala na ładowność do 4,9 ton i długość ładunku do 6,4 metra.

W sektorze budownictwa drogowego IVECO prezentuje model Stralis X-WAY NP, napędzany technologią gazu ziemnego. W strefie segmentu pojazdów przeznaczonych do pracy w kamieniołomach IVECO prezentuje dwa pojazdy: Astra HD9 8×6 Euro VI oraz Trakker, oba z zabudową typu wywrotka.

Asortyment pojazdów IVECO Astra przeznaczony jest do zastosowań w ciężkich warunkach terenowych; przy wydobyciu, w górnictwie, w kamieniołomach, transporcie ciężkim. Na targach Intermat IVECO wprowadza nowy pojazd Astra HD9 86.50 Euro VI z automatyczną skrzynią biegów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!