OPOLTRANS wsparł młodych wynalazców

7 maja 2018, 14:13

Zaprojektowanie pojazdu z napędem elektrycznym zapewniło drużynie Odyseuszy z ZSE w Opolu udział w Eurofestiwalu Odysei Umysłu w Niemczech. Niestety radość ze zwycięstwa spotkała się z niepewnością – szkoły nie było stać na sfinansowanie wyjazdu.

Uzdolniona drużyna uczniów z opolskiego „Elektryczniaka” dotarła do finału eliminacji ogólnopolskich Odysei Umysłu, dzięki koncepcyjnemu pojazdowi z napędem elektrycznym. Przy innych okazjach uczniowie prezentowali również, wzbudzając wielkie zainteresowanie,
zrobotyzowane układy mechatroniczne: ramię robota pięcioosiowego oraz magazyn wielopoziomowego składowania.

Niestety awans do finału konkursu wiązał się z problemami. Uczniowie mieli kłopoty z zebraniem odpowiedniej sumy pieniędzy, umożliwiającej sfinansowanie wyjazdu. Co więcej, po eliminacjach w Gdyni zostało im na to jedynie kilka dni. Wówczas pokazali swoje osiągnięcia firmie Opoltrans. Właściciele firmy postanowili w całości sfinansować ich wyjazd.

Dziś, ośmioosobowa drużyna Odyseuszy ze swoim pojazdem jest już na miejscu w Werbellinsee w Niemczech.

Uczestnicy Odysei Umysłu rozwiązują złożone zadania konkursowe. Realizując projekty muszą zdobywać i łączyć wiedzę z różnych dziedzin, a przede wszystkim stosować ją w praktyce. Opoltrans zapowiada, że pomoc w zorganizowaniu wyjazdu uczniów będzie początkiem owocnej współpracy firmy ze szkołą.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!