Renault Trucks na targach IFAT w Monachium

14 maja 2018, 10:56

Na targach IFAT 2018, poświęconych gospodarowaniu wodą, ściekami, odpadami i surowcami, Renault Trucks zaprezentuje swoją ofertę dedykowanych pojazdów.

Targi IFAT 2018 odbędą się w dniach 14–18 maja 2018 r. w Messe München, monachijskim centrum wystawowym. Firma Renault Trucks wystawi swoje cztery specjalnie przystosowane do potrzeb sektora komunalnego i wywozu odpadów pojazdy na stoisku nr 305 w hali C6 oraz w strefie na wolnym powietrzu.

Renault Trucks D Access

Podczas wystawy po raz pierwszy w Niemczech zaprezentowany zostanie pojazd D Access z zabudową do załadunku tylnego Olympus 19N. Ten niskopodłogowy pojazd został zaprojektowany specjalnie do wywozu odpadów z terenów miejskich, a jego szerokość całkowita wynosi zaledwie 2300 mm, zwis przedni o długości tylko 1665 mm. Dzięki temu jest to kompaktowy pojazd do zastosowań miejskich, który może z łatwością dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Szeroka szyba przednia zapewnia kierowcy pole widzenia 220°, a zakres martwego pola jest poniżej 15°. Pozycja kierowcy na poziomie ruchu pieszego umożliwia bezpieczną jazdę nawet w szybko poruszającym się ruchu miejskim. Pojazd ten posiada też praktycznie płaską podłogę kabiny, a wysokość wnętrza kabiny wynosi 2 metry, co pozwala na swobodne poruszanie wewnątrz pojazdu.

Renault Trucks D Access zawiera również szereg funkcji uwzględniających konieczność częstego wsiadania i wysiadania z pojazdu. Na przykład stopień – znajduje się na wysokości zaledwie 435 mm od podłoża. W porównaniu do pojazdów ze stopniami wejściowymi typu drabinkowego wsiadanie i wysiadanie z kabiny D Access jest ergonomiczne. Kąt otwarcia drzwi 80° po stronie kierowcy zapewnia łatwy dostęp do pojazdu. Jako opcja dostępne są też składane drzwi po stronie pasażera.

Model D ACCESS wyposażony został w 8-litrowy silnik o mocy 320 KM zgodny z normą spalania Euro 6 oraz automatyczną skrzynię biegów Allison 3000 specjalnie przystosowaną do zastosowań typowych dla wywozu odpadów. Rama kabiny tego niskopodłogowego pojazdu wykonana jest w całości ze stali nierdzewnej. Ponadto wszelkie zewnętrzne elementy, podatne na uszkodzenia zaprojektowane są w taki sposób, aby można je było szybko i łatwo wymienić. 

Renault Trucks D 16

Gama D firmy Renault Trucks będzie reprezentowana również przez model D z kabiną o szerokości 2,1 m. Ten 16-tonowy pojazd napędzany jest sześciocylindrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 250 KM. Skrzynia ZF 9S 1110 TO oferuje 9 zsynchronizowanych biegów do jazdy do przodu i jeden bieg wsteczny. Kabina pojazdu wyposażona jest w drzwi po stronie pasażera z dodatkową szybą w dolnej części, ułatwiającą kierowcy obserwowanie, co dzieje się obok pojazdu. Zmniejsza to ryzyko związane ze skręcaniem w prawą stronę. Obecność tylko dwóch stopni ułatwia kierowcy wsiadanie i wysiadanie z kabiny. Renault Trucks D 2.1 m wyposażony jest w zabudowę typu zamiatarka uliczna FAUN VIAJET 6.

Renault Trucks C 2.3 m 320 4×2

Dzięki wąskiej, obniżonej kabinie nadaje się do użytku na placu budowy lub do wywozu odpadów w środowisku miejskim. Jego kabina jest zarówno komfortowa, jak i wytrzymała. Fotel kierowcy z zawieszeniem pneumatycznym oferuje ogrzewanie, wentylację i wiele dodatkowych funkcji. Stopnie wejściowe i niska podłoga kabiny sprawiają, że dostęp do pojazdu jest bezpieczny i łatwy. Drzwi Vision po stronie pasażera, wyposażone w dodatkową szybę w dolnej części, pozwalają kierowcy przez cały czas obserwować, co dzieje się na drodze po prawej stronie pojazdu.

Resory piórowe przedniej osi w połączeniu z pneumatycznym zawieszeniem osi napędowej zapewniają komfort i trwałość podwozia. Dzięki standardowemu wyposażeniu pojazdu w automatyczną skrzynię biegów OPTIDRIVER z funkcją terenową, pojazd nadaje się do użytku zarówno w terenie, jak i w każdych warunkach pogodowych. Wariant o mocy 320 KM napędzany jest 8-litrowym silnikiem DTI8 w technologii common rail. Ulepszony hamulec wydechowy OPTIBRAKE o mocy hamującej 320 KM współpracuje z hamulcami zasadniczymi, zapewniając zwiększone bezpieczeństwo podczas jazdy. Pojazd wyposażony jest w zabudowę bramową Meiller AK 12 MT.

Renault Trucks T480 6×2

Renault Trucks T z zabudową hakową nadaje się do przewozu szczególnie ciężkich ładunków. Podwozie 6×2 z zawieszeniem pneumatycznym, rozstawem osi 3350 mm i kabiną o szerokości 2,5 m wyposażone zostało w zautomatyzowaną skrzynię biegów OPTIDRIVER. Pojazd napędzany jest 12,8-litrowym silnikiem Euro 6 Step C z układem common rail o mocy 480 KM i maksymalnemu momentowi obrotowemu 2400 Nm.

W kabinie sypialnej pojazdu, który zostanie zaprezentowany na targach IFAT 2018, znaleźć można podgrzewany fotel kierowcy z podparciem lędźwiowym, 24-litrową lodówkę i pilot sterujący wszystkimi funkcjami w przedziale sypialnym. Pojazd wyposażony jest w dźwignik hakowy Meiller RS 21.70.

Pojazdy marki Renault Trucks, które zostaną zaprezentowane na targach IFAT 2018:

  • Renault Trucks D ACCESS, pojazd do zbiórki odpadów z zabudową do załadunku tylnego Olympus 19N (hala C6, stoisko 305),
  • Renault Trucks D 16, zamiatarka uliczna FAUN VIAJET 6 (hala C6, stoisko 305),
  • Renault Trucks C 2.3m 320 4×2 z zabudową bramową: (hala C6, stoisko na wolnym powietrzu),
  • Renault Trucks T 480 6×2 z zabudową hakową (hala C6, stoisko na wolnym powietrzu).

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!