Continental i Volvo Trucks stawiają na rozwój kierowców

14 czerwca 2018, 8:53

Continental Opony Polska, oddział globalnego koncernu Continental, jest partnerem Volvo Trucks przy organizacji dwóch ogólnopolskich akcji edukacyjnych skierowanych do młodych kierowców zawodowych.

W ramach współpracy Continental angażuje się w największą w Polsce akcję CSR-ową „Profesjonalni kierowcy” oraz konkurs „Volvo Trucks Driver Challenge 2018”. Celem projektu jest wsparcie i rozwój młodych kierowców zawodowych, a także promocja bezpiecznej i ekologicznej jazdy.

„Profesjonalni kierowcy” to pierwsza w Polsce akcja CSR, wspierana w tym roku przez  Volvo Trucks, Continental, Renault Trucks, Wielton, Ergo Hestię i MJM, której celem jest zachęcanie młodych ludzi do podejmowania pracy jako zawodowi kierowcy w polskich firmach transportowych. Volvo Truck od dwóch lat prowadzi w ramach projektu bezpłatne szkolenia dla młodych kierowców, którzy pragną podnieść swoje kwalifikacje i podjąć pracę w branży transportowej.

Z kolei przesłaniem konkursu „Volvo Trucks Driver Challenge 2018” jest promocja ekonomicznego, ekologicznego i bezpiecznego stylu jazdy wśród kierowców samochodów ciężarowych. W tym roku oceniana jest nie tylko umiejętność efektywnej jazdy, ale też znajomość przepisów drogowych oraz zasad bezpieczeństwa na drodze.

– Jesteśmy przekonani, że partnerstwo z Volvo Trucks to także kolejny krok do realizacji naszej Wizji Zero, która zakłada całkowite wyeliminowanie wypadków drogowych. Poprawa bezpieczeństwa oraz zmniejszenie liczby poszkodowanych na drogach to nasz nadrzędny cel. Wspólnie z Volvo stawiamy na edukację młodych kierowców i ich należyte przygotowanie do zawodu. Jak szacują eksperci, w najbliższych latach ponad połowa obecnie zatrudnionych kierowców samochodów ciężarowych osiągnie wiek emerytalny. Oznacza to, że branża transportowa stanie przed wyzwaniem deficytu kierowców. Chcemy wesprzeć naszych Klientów i partnerów biznesowych w zminimalizowaniu negatywnych skutków tego trendu. – Marta Oknińska, Marketing Manager w Dziale Opon Użytkowych, Continental Opony Polska.

Continental odpowiada m.in. za wsparcie organizacji finału konkursu „Volvo Trucks Driver Challenge 2018”, który odbędzie się 14 czerwca na Autodromie Jastrząb pod Szydłowcem.

Przed nami finał konkursu, w którym trzech najlepszych kierowców wyłonionych spośród laureatów regionalnych eliminacji zmierzy się w jeździe na długim dystansie oraz manewrach na Autodromie Jastrząb. Zwycięzca polskiej edycji jesienią będzie reprezentował nasz kraj w światowym finale Volvo Trucks Driver Challenge 2018 w Szwecji. – Marta Oknińska, Marketing Manager w Dziale Opon Użytkowych, Continental Opony Polska.

Finał konkursu zostanie rozegrany na samochodach ciężarowych wyposażonych w opony Continental z podwyższoną efektywnością paliwową serii EcoPlus. Continental ufundował także nagrody dla zwycięzców – m.in. komplet opon do auta osobowego najlepszego kierowcy oraz zestaw czujników ContiPressureCheck do pojazdu ciężarowego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!