DAF wspiera „Pierwszopomocnych w drodze”

2 lipca 2018, 10:31

DAF wspiera inicjatywy poprawiające bezpieczeństwo na drogach – dlatego też w czerwcu DAF Trucks Polska jako oficjalny partner dołączył do cyklu szkoleń dla kierowców, dotyczących udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków.

Zawodowi kierowcy są stale na drodze, obecni wszędzie ponieważ kierują krwioobiegiem gospodarki. Korzyści wynikające z faktu wyposażenia ich w wiedzę i umiejętności niezbędne do udzielania pomocy ofiarom wypadków drogowych, są oczywiste. Firma DAF chce być najbliżej kierowców i wszystkich ważnych wydarzeń w świecie transportu. Stąd też wsparcie akcji „Pierwszopomocni na drodze” powstałej w celu budowania świadomości społecznej kierowców, rozwoju edukacji w zakresie ratownictwa na drogach oraz wykorzystania nowoczesnych technologii do poprawy bezpieczeństwa.

DAF hołduje inicjatywie poprawy bezpieczeństwa na drogach nie tylko poprzez dostarczanie klientom pojazdów wyposażonych w systemy bezpieczeństwa biernego i czynnego, ale również poprzez docieranie bezpośrednio do użytkowników pojazdów. Stąd też program szkolenia wszystkich kierowców, którzy odbierają nowe pojazdy DAF. W zakresie tych szkoleń znajdują się również elementy poprawnych zachowań na drodze, poprawiających bezpieczeństwo.

– Inicjatywa „Pierwszopomocni na drodze” stanowi dopełnienie naszej działalności edukacyjnej i pomaga zwrócić uwagę na fakt, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych i naszych zachowań – zaznacza Zbigniew Kołodziejek, Marketing Manager DAF Trucks Polska. – Prawdopodobnie nie będziemy w stanie uniknąć wszystkich wypadków, ale jeśli choć jedno życie zostanie uratowane w wyniku szybkiej pomocy udzielonej na drodze – inicjatywa spełni swoje założenia w pełni.

Akcja „Pierwszopomocni w drodze” prowadzona będzie w Miejscach Obsługi Podróżnych na autostradach w całym kraju.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!