Iveco na Targach Pojazdów Użytkowych w Hanowerze

, 18 lipca 2018, 8:55

Iveco weźmie udział w 67. Targach Pojazdów Użytkowych IAA, najważniejszym międzynarodowym wydarzeniu w branży samochodów użytkowych, które odbędą się w dniach 20–27 września 2018 r. w Hanowerze. Motywem przewodnim obecności IVECO będzie tym razem zrównoważony transport.

Na stoisku urządzonym jako strefa niskiej emisji producent zaprezentuje pełną aktualną ofertę pojazdów z alternatywnymi źródłami napędu, przeznaczonych do obsługi wszelkich zadań transportowych, od przewozu pasażerów do długodystansowego przewozu towarów. Przyszłościowo działająca marka zaprosi branżowych ekspertów do dyskusji przy okrągłym stole oraz do udziału w warsztatach poświęconych transformacji energetycznej w branży transportowej i związanym z tym zagadnieniom.

Kompleksowe podejście IVECO do zrównoważonego transportu obejmuje także rozwijanie infrastruktury stacji paliw. W związku z tym na stoisku IVECO na targach IAA 2018 swoją ofertę przedstawi też firma Shell – globalny dostawca energii, który również jest przekonany, że ograniczenie emisji związków węgla w sektorze transportowym wymaga wprowadzenia alternatywnych paliw i technologii.

– Rośnie presja na diesla: opinia publiczna zwraca się przeciwko olejowi napędowemu. Instytucje UE i rządy krajowe wprowadzają politykę i dotacje wspierające konwersję parków pojazdów z technologią przyjazną dla środowiska. Na targach IAA, w „wolnej od diesla” strefie niskiej emisji, IVECO we współpracy z SHELL będą udowadniać, że dostępna już dziś pełna oferta pojazdów z napędem elektrycznym oraz CNG i LNG, może być realną alternatywą dla silników zasilanych olejem napędowym. Goście stoiska znajdą na nim pełną gamę pojazdów opracowanych wspólnie z klientami i producentami zabudów nadwozi. Pojazdy te sprawdzą się we wszystkich zadaniach transportowych mimo całkowitej rezygnacji z silników diesla! – powiedział Pierre Lahutte, prezes marki IVECO, powiedział.

 

Ekspozycja IVECO na targach IAA 2018 odzwierciedla podejście firmy do zrównoważonego transportu, zgodnie z którym struktura źródeł energii powinna być dopasowana do wymagań różnych zadań transportowych. Zdaniem firmy napęd elektryczny ma do spełnienia ważną rolę, zwłaszcza w zadaniach transportowych takich jak przewóz pasażerów – w szczególności z niską prędkością w centrach miast. Drugim kluczowym źródłem energii jest gaz ziemny, który stanowi dojrzałe rozwiązanie dla transportu ludzi i towarów. IVECO będzie podkreślać istotne środowiskowe zalety gazu ziemnego, którego stosowanie pozwala na znaczną redukcję emisji najpopularniejszych zanieczyszczeń: powyżej 90% w przypadku NO2, 99% w przypadku cząstek stałych oraz 10% w przypadku CO2 – lub nawet 95%, jeżeli gaz ziemny zostanie zastąpiony biometanem.

18 pojazdów na ekspozycji jest wyposażonych w rozwiązania IVECO z zakresu zrównoważonego rozwoju, które znalazły zastosowanie we wszystkich segmentach oferty, od komunikacji miejskiej po długodystansowy transport towarów.

 

Firma IVECO jest też zaangażowana w szereg projektów służących budowaniu gospodarek o obiegu zamkniętym w transporcie osobowym i towarowym. W ramach tych działań firma nawiązała współpracę z francuskim miastem Lille, w którym zakład komunikacji miejskiej eksploatuje flotę pojazdów IVECO BUS Natural Power zasilanych biometanem wytwarzanym z odpadów komunalnych. IVECO uczestniczy również w tworzeniu pierwszego prawdziwego przykładu gospodarki o obiegu zamkniętym opartej na metanie. W ramach przedsięwzięcia, którego partnerami są Pot au Pin Energie, Air Liquide i Carrefour, cały łańcuch wartości biogazu jest realizowany w ramach jednego kombinatu. Biometan z własnych upraw pośrednich trafia do zakładowej stacji paliw, a także do sieci dystrybucji gazu GRDF.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!