Nowe modele felg stalowych dla busów od Stahlmann Räder

, 23 sierpnia 2018, 15:28

Felgeo.pl przedstawia nowe modele felg stalowych przeznaczonych do samochodów dostawczych: SR204 oraz SR206. Są to felgi marki Stahlmann Räder.

Model SR204 to felga o rozstawie 5×118 i rozmiarze 6,0×16 cali, pasująca m.in. do samochodów marki Opel Vivaro, Renault Trafic i Nissan Primaster.

Do samochodów Mercedes Sprinter II i VW Crafter odpowiedni będzie model SR206 o rozstawie 6×130 i rozmiarze 6,5×16 cali.

Pojazdy użytkowe do przewozu osób i rzeczy to auta, które najczęściej są intensywnie eksploatowane bez względu na warunki pogodowe i stan nawierzchni (a ten w wielu miejscach nadal pozostawia wiele do życzenia). Czynniki te decydują o popularności felg stalowych w tego rodzaju pojazdach. Stalowe felgi nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, są tańsze i łatwiejsze w naprawie niż felgi ze stopów lekkich. Charakteryzuje je także większa elastyczność i tolerancja na uginanie. W razie uderzenia, zamiast pęknięcia, dochodzi do ich odkształcenia. Ma to bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo, ponieważ felga pozostaje w całości, a powietrze ucieka z opony wolniej.

I właśnie bezpieczeństwo użytkowania jest pierwszorzędną kwestią w kontekście przewozu osób lub rzeczy. Stąd też felgi zostały poddane procesowi certyfikacji w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji (PIMOT). Cała linia felg stalowych marki Stahlamnn Räder jest oznaczona zastrzeżonym znakiem bezpieczeństwa B28 i posiada certyfikat jakości nr Z/CW/23/2017. Oznakowanie jest umieszczone zarówno na feldze, jak i na opakowaniu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!