Innowacje MB Pneumatyka na targach IAA

, 14 września 2018, 11:15

MB Pneumatyka, jeden z trzech europejskich producentów złączy do układów hamulcowych w pojazdach użytkowych, na targach IAA zaprezentuje swoim odbiorcom nowe rozwiązania redukujące koszty.

Polska firma w Hanowerze będzie promować się jako twórca nowych rozwiązań do pneumatycznych układów hamulcowych i zawieszenia.

– Od ponad 30 lat dokładamy swoją cegiełkę do rozwoju technologii w sektorze Automotive. Nasze autorskie rozwiązania powstają w Polsce, w naszych własnych laboratoriach. Inwestujemy w badania i rozwój, ale naszą największą wartością są nasi inżynierowie. W Hanowerze chcemy pokazać się jako polska firma, tworząca nowe rozwiązania dla globalnych producentów – mówi Małgorzata Bieniaszewska, właścicielka MB Pneumatyka.

Na targach IAA Commercial Vehicles MB Pneumatyka zaprezentuje swoje najnowsze produkty – m. in. własne rozwiązanie do układu zawieszenia naczep, bloki rozdzielaczy, Pneumobox (blok złączy kontrolnych stosowany w autobusach) oraz nową gamę złączy do pneumatycznych układów hamulcowych oraz zawieszeń.

Firma inwestuje w rozwój produktów z tworzywa sztucznego. Zredukowana waga modułów tworzywowych zapewnia mniejsze zużycie paliwa, niższą emisję spalin, ogranicza koszty produkcji, transportu i magazynowania. Oprócz innowacyjnych rozwiązań to korzyść dla producentów pojazdów.

Nowości w hali 22 (stoisko C47) przedstawią inżynierowie firmy. Ich rolą będzie prezentacja misji MB Pneumatyka – tworzenia indywidualnych rozwiązań dla konkretnych klientów.

– Wśród naszych produktów mamy oczywiście szereg gotowych konfiguracji. Zależy nam jednak, by klienci postrzegali nas jako firmę oferującą rozwiązania szyte na miarę, skonfigurowane pod wymagania wskazanych instalacji pneumatycznych – dodaje Małgorzata Bieniaszewska.

Nowości MB Pneumatyka na targach IAA Commercial Vehicles 2018

  • Bloki rozdzielaczy – wykonane z materiałów lekkich, stosowane do rozdziału ciśnienia w pneumatycznych układach zawieszeń w pojazdach użytkowych. Innowacyjność rozwiązania polega na modułowości. Klient może otrzymać blok skonfigurowany specjalnie dla niego lub zamówić w komponentach, z których stworzy odpowiedni blok w samodzielnym montażu.
  • Pneumobox – blok złączy kontrolnych stosowany w autobusach. Wyspa skupiająca złącza kontrolne głównych obwodów pneumatycznych autobusu. Indywidualnie zaprojektowany, kompaktowy, z trwałym, laserowym znakowaniem.
  • Złącza do pneumatycznych układów hamulcowych oraz zawieszeń – charakteryzują się wytrzymałością i są dostosowane do najbardziej skrajnych warunków atmosferycznych – od Sahary po Syberię. Komfort montażu był jednym z kluczowych kryteriów przy projektowaniu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!