MANN-FILTER przedstawia rozszerzoną ofertę filtrów kabinowych FreciousPlus

24 września 2018, 23:25

Według nowego badania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ponad 90 procent ludzi na całym świecie cierpi na skutek złej jakości powietrza, zarówno w miastach, jak i na terenach wiejskich. Ponadto WHO ostrzega przed alergiami jako poważnym zagrożeniem dla zdrowia. W całej Europie około 60 milionów ludzi cierpi na alergie, z czego w samych Niemczech od 20 do 30 milionów osób, z tendencją wzrostową.

Również w pojazdach użytkowych w wyniku obecności pyłków, bakterii i pleśni może często dochodzić do reakcji alergicznych u podatnych kierowców zawodowych. Aby kierowcy mogli swobodnie odetchnąć w swoim miejscu pracy, firma specjalizująca się w produkcji filtrów MANN+HUMMEL prezentuje na targach Automechanika we Frankfurcie pod swoją marką produktów MANN-FILTER innowacyjny filtr kabinowy FreciousPlus, który jest teraz dostępny także do pojazdów użytkowych. Filtr ten wiąże czynniki wywołujące alergię, tzw. alergeny, i zapobiega przedostawaniu się bakterii i pleśni do kierowcy przez układ wentylacji. Nowy filtr kabinowy o jakości wyposażenia oryginalnego jest dostępny na niezależnym rynku części zamiennych do 2,4 milionów samochodów ciężarowych w Europie, w tym między innymi filtr MANN-FILTER FP 32 001 do modelu Mercedes-Benz Actros lub filtr FP 4795 do większości pojazdów MAN. Do autobusów z klimatyzacją dachową Spheros REVO dostępny jest na przykład filtr MANN-FILTER FP 50 001.

Innowacyjny materiał filtracyjny do ochrony przed alergenami, bakteriami, pleśnią i drobnym pyłem

Zanieczyszczone powietrze w kabinie stanowi duże ryzyko dla kierowcy zawodowego: może powodować nie tylko reakcje alergiczne, ale także objawy zmęczenia i osłabienie koncentracji, zwiększające ryzyko wypadku.

Filtr kabinowy MANN-FILTER FreciousPlus poprawia jakość powietrza dzięki trzem różnym warstwom: Warstwa filtrująca cząstki stałe oddziela oprócz dużych cząstek, takich jak pył i drobiny gumy ze ścierających się opon, także szkodliwe dla zdrowia drobne pyłki o średnicy aerodynamicznej mniejszej niż 2,5 mikrometra (PM2.5). Cząstki te są około 70 razy mniejsze od średnicy ludzkiego włosa i mogą przedostać się głęboko do płuc. Druga warstwa zawiera węgiel aktywny pozyskiwany z łupin orzechów kokosowych. Absorbuje ona prawie całkowicie zapachy i szkodliwe gazy, takie jak tlenek azotu, dwutlenek siarki i ozon, z przepływającego powietrza. Trzecia warstwa to specjalna, innowacyjna powłoka biofunkcjonalna, działająca zarówno przeciwalergicznie, jak i przeciwbakteryjnie. Kierowca jest więc chroniony przed alergenami, bakteriami i pleśnią w układzie klimatyzacji. Nowa warstwa filtracyjna zawdzięcza swoje antyalergiczne działanie bazującej na substancjach pochodzenia naturalnego powłoce polifenolowej. Polifenole występują w środowisku naturalnym w wielu roślinach, m.in. w zielonej herbacie, owocach granatu oraz cytrusach. Mają one zdolność wiązania i tym samym unieszkodliwiania alergenów.

Nowy filtr MANN-FILTER FreciousPlus różni się od innych filtrów kabinowych także wyglądem zewnętrznym. Można go łatwo rozpoznać po żółtym kolorze powłoki polifenolowej.

Informacje o nowych produktach i ich funkcjach oraz filtrach kabinowych odpowiednich do danego pojazdu, przeznaczone dla kierowców zawodowych, hurtowni, dyspozytorów transportu samochodowego oraz warsztatów, znajdują się pod adresem www.frecious-plus.com. Przy okazji wizyty w zakładzie przedstawiciele warsztatów i sklepów szkoleni są w zakresie stosowania filtra FreciousPlus.

Od targów Automechanika 2018 filtr MANN-FILTER FreciousPlus jest dostępny do pojazdów użytkowych na rynku europejskim. Dalsze zastosowania i rynki dołączą w późniejszym czasie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!