TomTom i DKV łączą siły

, 25 września 2018, 10:21

Producent urządzeń do nawigacji, TomTom połączył siły z DKV, specjalistą w zakresie bezgotówkowych usług paliwowych. Celem jest wspólne umożliwienie kierowcom poprawy wydajności jazdy.

Mapy TomTom przeznaczone dla pojazdów ciężarowych, usługi nawigacyjne, trafficowe oraz routing zostały wybrane i połączone z bazą DKV dotyczącą przystanków paliwowych, aby stworzyć dwie aplikacje dostępne na TomTom Bridge od 2019 roku. Rozwiązania zostały nazwane DKV ECO DRIVING oraz DKV REFUEL PLANNING i połączone z systemem DKV BONIFICATION, w którym kierowcy mogą być nagradzani za ekonomiczną jazdę, wybierając jedną z określonych nagród.

DKV ECO DRIVING wykorzystuje dane telematyczne, aby pomóc kierowcy w opracowaniu bardziej efektywnego stylu jazdy, natomiast DKV REFUEL PLANNING prowadzi kierowcę ciężarówki najkrótszą i najtańszą trasą do najbardziej korzystnej stacji paliw.

TomTom Bridge to otwarta platforma, która integruje technologię TomTom
z samochodami komercyjnymi, pomagając im w bardziej efektywnym przemieszczaniu się. Umożliwia aplikacjom biznesowym z systemem Android łączenie się z usługami TomTom, oferując rozwiązania mobilne na jednym urządzeniu.

– Jestem przekonany, że ta współpraca to dobry początek tworzenia synergii w rozwiązaniach cyfrowych i pomoc kierowcy w czerpaniu korzyści z bardziej efektywnego stylu jazdy – powiedział Dr Hendrik Rosenboom, Chief Digital Officer i Managing Director w DKV Mobility Services Business Center.

Demo nowych zastosowań DKV można zobaczyć na IAA w Hanowerze: Hala 25, stoisko E53.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!