Nowości Valeo na targach IAA

27 września 2018, 10:23

Podczas 67. edycji Międzynarodowych Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze, Valeo zaprezentowało nowości produktowe. To rozwiązania znajdujące się w centrum trzech trendów, które zmieniają obecnie świat transportu: elektryfikacji, pojazdów autonomicznych i mobilności cyfrowej.

Technologie opracowane przez Valeo, takie jak ekonomiczne systemy elektryczne 48V i klimatyzatory do autobusów i autokarów, umożliwiają zmniejszenie emisji CO2 przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacji pojazdu.

W przypadku rozwiązań przeznaczonych do pojazdów autonomicznych, Valeo dostosowuje swoje technologie do potrzeb zainteresowanych tematem podmiotów z branży transportowej. Jednym z przykładów, prezentowanym w Hanowerze jest rozwiązanie Solid State LiDAR, umożliwiające automatyzację zadań związanych z prowadzeniem samochodów ciężarowych.

Valeo przedstawił także systemy bezpieczeństwa pokładowego, w tym Valeo Driver Monitoring, które mogą identyfikować kierowcę, monitorować koncentrację i szybko zapewniać właściwą kontrolę nad pojazdem, w momencie przejścia z trybu automatycznego do ręcznego.

Ponieważ współdzielenie pojazdów jest już powszechną praktyką w sektorze transportu drogowego, Valeo prezentuje także unikalne rozwiązanie cyfrowe, oparte na systemie wirtualnego, inteligentnego klucza (Valeo InBlue®).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!