Wielton wyróżniony w konkursie Emerging Market Champions

11 października 2018, 15:06

Wielton został zwycięzcą w kategorii „Polskie inwestycje zagraniczne” w konkursie Emerging Market Champions organizowanym przez Fundację Kronenberga przy banku Citi Handlowy. W trakcie uroczystej gali finałowej, odbywającej się 28 września br. podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, wyróżnienie odebrał Prezes Zarządu Wielton S.A. Mariusz Golec. 

Firma Wielton S.A. została wyróżniona za organiczny rozwój biznesu, a także sukcesy odniesione w kontekście zrealizowanych akwizycji. Dzięki inwestycjom oraz strategii wzrostu, spółka z rodzinnej, lokalnej firmy stała się międzynarodowym przedsiębiorstwem, należącym do czołówki producentów przyczep, naczep i zabudów samochodowych w Europie i na świecie.

– Nagroda jest potwierdzeniem konsekwentnie realizowanego planu międzynarodowej ekspansji Grupy Wielton. Dokładnie analizujemy zagraniczne rynki i rozważamy możliwości powiększenia portfela marek – mówi Mariusz Golec, Prezes Zarządu Wielton S.A. i dodaje – Ostatnie przejęcie 75 proc. udziałów spółki Lawrence David zapewni nam bezpośredni dostęp do stabilnego, a zarazem niezwykle chłonnego rynku brytyjskiego, wzbogacając przy tym naszą ofertę produktową o rozwiązania związane z dostawami last mile oraz pojazdami bezsłupkowymi do szybkiego załadunku towarów.

Najważniejszym celem konkursu Emerging Market Champions jest wyłonienie liderów oraz zainspirowanie środowiska biznesowego do dalszego rozwoju. Laureatami konkursu są polskie firmy odnoszące sukcesy na polu ekspansji zagranicznej oraz podmioty z rynków wschodzących, które inwestują w Polsce i przyczyniają się do wzrostu zatrudnienia oraz rozwoju gospodarczego kraju. W nowej kategorii e-commerce doceniana jest cyfrowa transformacja firm i efektywność zaimplementowanych technologii cyfrowych. W tym roku Kapituła konkursu przyznała nagrody w 3 kategoriach: „Polskie inwestycje zagraniczne” – Wielton S.A., „Inwestycje zagraniczne w Polsce” – CEZ Group, a także „E-commerce” –  CCC.

Udział firm w konkursie jest możliwy wyłącznie na drodze nominacji. Dokonuje ich Rada Ekspertów – grono kilkuset osób ze środowisk, kluczowych dla życia gospodarczego w Polsce, m.in. obecnych i byłych ministrów, przedstawicieli mediów, prezydentów miast, rektorów uczelni wyższych, przedstawicieli izb gospodarczych. W tym roku ponad 100 członków Rady nominowało blisko 100 podmiotów. Wybór jest efektem analizy m.in. skali działalności, zasięgu geograficznego inwestycji, a w przypadku zagranicznych inwestorów kluczowe pozostawały takie kwestie, jak skala projektów realizowanych w Polsce oraz liczba stworzonych miejsc pracy na terenie naszego kraju.

Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy powstała w 125. rocznicę otwarcia Banku Handlowego w Warszawie S.A. Za jej pośrednictwem Citi Handlowy realizuje ogólnopolskie i lokalne programy będące wyrazem społecznej odpowiedzialności Banku. Fundacja wspiera działania na rzecz dobra publicznego w zakresie edukacji oraz rozwoju lokalnego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!