Bridgestone znów inwestuje w Polsce

, 22 października 2018, 12:30

Bridgestone Europe zakończył właśnie rozbudowę fabryki opon ciężarowych w Stargardzie i zapowiada szczegóły zaplanowanych już inwestycji. Efektem obecnej rozbudowy jest hala o powierzchni 6000 m², w której uruchomiono nowoczesny mikser mieszanki gumy. W ubiegłym roku firma ogłosiła nowy plan inwestycyjny, którego celem jest zwiększenie produkcji o 25% w Bridgestone Stargard.

Modernizacja będzie realizowana w latach 2019 – 2021. Dzięki niej możliwe będzie zwiększenie produkcji i poszerzenie asortymentu. Szczegóły projektu zostały podane po raz pierwszy na konferencji w Stargardzie.

Projekt 5k Expansion

Ciągle rosnący popyt na produkty Bridgestone skłonił firmę do przyspieszenia nowych inwestycji pozwalających na zwiększenie produkcji. W ramach ogłoszonego w październiku 2017 roku programu, który w skali europejskiej wart jest ponad 250 mln euro, Bridgestone zaplanował kolejną modernizację fabryki w Stargardzie w latach 2019 – 2021. Projekt „BSST 5k Expansion” dotyczyć będzie stopniowej rozbudowy zakładu, dzięki której produkcja opon ciężarowych wzrośnie o 25% – z 4000 do około 5000 dziennie.

Nowy plan inwestycyjny przewiduje powiększenie powierzchni fabryki, uruchomienie nowych pras wulkanizacyjnych oraz rozbudowę kontroli jakości. Pierwszy etap inwestycji zostanie zrealizowany pomiędzy marcem 2019 roku a lutym 2020 roku i będzie się wiązał z wybudowaniem nowej infrastruktury. Druga faza, polegająca na wyposażeniu zakładu w nowe maszyny, potrwa od stycznia 2019 roku do marca 2021 roku.

Nowy Mikser

W lipcu 2017 roku rozpoczęła się warta niemal 21 mln euro rozbudowa jednego ze skrzydeł zakładu. W nowym budynku o powierzchni 6000 m² stanął nowoczesny mikser umożliwiający produkcję mieszanki gumowej. Obecnie trwają testy jakościowe mieszanek oraz szkolenia operatorów, a produkcja rozpocznie się już jesienią 2018 roku.

Fabryka w Stargardzie jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych japońskiego koncernu. Na powierzchni ponad 160 000 m² produkowane są opony do samochodów ciężarowych i autobusów. Powstają tu m.in. najnowocześniejsze, paliwooszczędne opony serii Ecopia H002 oraz pasy bieżnika Bandag do bieżnikowania opon. Fabryka produkuje ogumienie dla klientów na całym świecie, w tym największych producentów pojazdów, jak: Daimler, IVECO, Volvo czy Scania.

Wybudowana w 2009 r. fabryka jest jednym z 4 zakładów produkcyjnych Bridgestone Corporation w Polsce. Przez 9 lat firma zainwestowała w Stargardzie już ponad 350 mln euro.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!