System Platon w zasięgu kart flotowych Shell

21 grudnia 2018, 13:58

Użytkownicy kart flotowych Shell mogą już dokonywać bezgotówkowych opłat w systemie Platon za przejazdy drogami federalnymi w Rosji. Bilet można nabyć bezpośrednio w Punktach Obsługi Klienta lub samoobsługowych terminalach. W niedługim czasie planowane jest również uruchomienie opcji wykupienia biletu poprzez aplikację mobilną lub stronę operatora.
Obowiązek uiszczania opłaty drogowej w Rosji dotyczy wszystkich pojazdów ciężarowych powyżej 12 ton i obejmuje ponad 50 tys. kilometrów dróg i autostrad. Opłaty drogowe na terytorium Rosji rozliczane są z góry poprzez dokonanie transakcji kartą flotową Shell za bilet opłaty myta na określoną trasę.

Na wysokość opłaty za przejazd nie ma wpływu klasa emisji pojazdu. Standardowa opłata wynosi 1,9 rubla za km i jest zwolniona z podatku VAT. Wszystkie transakcje zostają umieszczone na zbiorczych fakturach z kosztami zakupu paliwa i innymi usługami na zasadzie odroczonej płatności. Mapa sieci płatnych dróg i autostrad na terytorium Federacji Rosyjskiej wraz z Punktami Obsługi Klienta oraz samoobsługowymi terminalami dostępna jest pod adresem: http://platon.ru/en/about/service_centre/

Shell Card to narzędzie dla firm transportowych zapewniające komfort w trasie. Pozwala zoptymalizować koszty operacyjne, ale również łatwiej planować trasy przejazdów. Ogranicza też konieczność zaopatrywania pracowników w gotówkę. Karta umożliwia bezgotówkowe tankowanie i zakupy na blisko 22 tys. stacji paliw w 35 krajach Europy, spośród których 2,5 tys. lokalizacji jest przystosowane do obsługi pojazdów ciężarowych, posiada wysokie zadaszenie, przestronne parkingi oraz zaplecze sanitarne.
Wszystkie wydatki związane z transportem z danego kraju są wyszczególnione na zbiorczych fakturach. Ponadto użytkownik może kontrolować koszty oraz zużycie paliwa z poziomu platformy Shell Card Online. Narzędzie pozwala też generować raporty, określać własne parametry kontrolne, a także ustawiać alerty w formie wiadomości e-mail lub SMS ostrzegające o podejrzanych transakcjach np. użyciu karty w nieodpowiednim miejscu albo czasie. Dodatkowo nad bezpieczeństwem transakcji czuwa zespół ekspertów zajmujących się bieżącym monitorowaniem wszystkich płatności dokonywanych kartami Shell i wykrywaniem podejrzanych operacji. Wszystkie karty zabezpieczone są też chipem i indywidualnym kodem PIN, co minimalizuje ryzyko utraty środków w przypadku zgubienia lub kradzieży karty.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!