Nowy dyrektor ds. marketingu w Hankook Tire Europe

15 stycznia 2019, 6:00

Guy Heywood został nowym dyrektorem ds. marketingu i strategii europejskiego oddziału opon ciężarowych i autobusowych (TBR) Hankook Tire Europe.

Pochodzący z Wielkiej Brytanii Heywood dysponuje dwudziestoletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w branży oponiarskiej, a ostatnio był zatrudniony na północy Europy jako Commercial Director w obszarze pojazdów ciężarowych, autobusów i usług, gdzie odpowiadał za rejon Wielkiej Brytanii i Irlandii. Heywood zastąpił Seok-Yun Kima, który dołączy jako dyrektor zarządzający do biura Hankooka w Jeddah w Arabii Saudyjskiej.

Guy Heywood – ma 51 lat i dysponuje obszernym doświadczeniem w prowadzeniu międzynarodowych kampanii marketingowych i sprzedażowych, które zdobył pełniąc funkcje kierownicze w branży oponiarskiej. Przejmując nowe obowiązki dyrektora ds. marketingu i strategii w oddziale TBR poświęci uwagę dalszemu rozwojowi oraz ustaleniu strategicznego kursu działań marketingowych w obszarze ogumienia dla pojazdów ciężarowych i autobusów na terenie Europy.

– Z przyjemnością witamy w naszych szeregach Guya jako nowego dyrektora ds. marketingu w oddziale opon do pojazdów ciężarowych, opon autobusowych oraz usług – powiedział Tony Lee, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w Hankook Tire Europe. – Wybór jego osoby na to stanowisko okazał się znakomitą decyzją. Szczegółowa znajomość branży oraz wieloletnie doświadczenie jakim dysponuje są bardzo istotne w kontekście umocnienia i rozwoju marki Hankook w tym segmencie.

Nie ma wątpliwości, że celem producenta opon jest umacnianie statusu producenta opon premium do pojazdów ciężarowych i autobusów. Nowy, strategiczny kierunek działań marketingowych w tym obszarze będzie związany z zarządzaniem i komunikacją w 13 spółkach powiązanych Hankook, istniejących obecnie na terenie Europy.

– Wraz z całym zespołem chciałbym wykorzystać moje doświadczenie do nadania marce Hankook impulsu do rozwoju. Cieszę się na myśl o interesujących zadaniach i jestem przekonany, że znakomicie poradzimy sobie ze wszystkimi wyzwaniami, które na nas czekają – podkreśla Guy Heywood.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!