Trwa rejestracja do Konkursu Kierowców Scania

17 lutego 2019, 12:28

Pierwsi kierowcy z Polski będą mogli zmierzyć się w regionalnych finałach Konkursu Kierowców Scania już 23 marca. Rejestracja do konkursu jest otwarta do końca lutego br. Główna nagroda w zawodach to pojazd Scania nowej generacji.

Serwisy Scania w Gliwicach i Bolesławcu to lokalizacje, w których zostaną przeprowadzone pierwsze 2 z 11 polskich finałów regionalnych Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019 (ang. Scania Driver Competitions – SDC). Wygrana w finale regionalnym umożliwia start w finale krajowym. Drugim sposobem zakwalifikowania się bezpośrednio do finału krajowego jest wykorzystanie aplikacji Scania Fleet Management. Polski finał Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019 odbędzie się 11 maja w nowym serwisie Scania w Częstochowie. Partnerami wydarzenia są: Michelin Polska S.A., Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Wielton S.A., IRU, Komisja Europejska i Scania Finance Polska Sp. z o.o.

Udział w zawodach mogą wziąć zawodowi kierowcy w każdym wieku, bez względu na markę pojazdu, którym jeżdżą. Wymagane jest posiadanie prawa jazdy C+E.

Zasady finałów regionalnych

Polskie finały regionalne składają się z dwóch etapów. Podczas pierwszego etapu, organizowanego w 11 lokalizacjach, na kierowców czeka test teoretyczny, weryfikujący ich wiedzę z zakresu m.in.: bezpieczeństwa i zdrowia (pierwsza pomoc), zabezpieczenia ładunku oraz przepisów ruchu drogowego. Do drugiego etapu przechodzą uczestnicy z najlepszymi wynikami z testu teoretycznego. Będą oni mogli w tym samy dniu zaprezentować swoje umiejętności w praktyce. Testy praktyczne obejmują jazdę ekonomiczną i defensywną oraz jazdę na placu manewrowym.

Kwalifikacja poprzez aplikację Scania FMS

Od marca br. do polskiego finału Konkursu Kierowców Scania można również zakwalifikować się z pominięciem dwuetapowych eliminacji krajowych, za pomocą aplikacji Scania FMS z pakietem Kontrola. Wybierając tę drogę, uczestnicy będą rywalizować o czołowe miejsca w rankingu na podstawie wyników stylu jazdy i osiągów, które monitoruje aplikacja FMS. Wyniki będą stale aktualizowane i publikowane w sieci.

Nowa Scania do wygrania

Konkursu Kierowców Scania to największe tego typu zawody na świecie. Bierze
w nich udział ponad 350 tys. kierowców pojazdów ciężarowych i autobusów
z 30 krajów. Oprócz tytułu najlepszego kierowcy w Europie, zwycięzca będzie mógł zamówić pojazd Scania nowej generacji o wartości 100 tys. euro. Europejski finał SDC odbędzie się 25 maja 2019 r. w centrali Scania w Södertälje.

Konkurs miał swoją premierę w 2003 roku, od tego czasu funkcjonował pod nazwą Young European Truck Driver. Tegoroczna edycja obędzie się pod zmienioną nazwą, ponadto w zawodach zniesiono limit wieku dla uczestników.

Konkurs Kierowców Scania wskazuje na kierowcę, jako kluczowy czynnik wpływający na gospodarkę, stan środowiska i bezpieczeństwo na drodze. Jego umiejętności są kluczowe dla zapewnienia bezpiecznego, zrównoważonego i wydajnego transportu. W Konkursie Kierowców Scania nagradzani są przede wszystkim Ci kierowcy zawodowi, którzy prowadzą odpowiedzialnie.

Formularz zgłoszeniowy do Konkursu Kierowców Scania 2018 – 2019 jest dostępny na stronie www.scania.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!