Rusza druga edycja ogólnopolskiego konkursu dla przyszłych kierowców i mechaników pt. „Bezpieczeństwo na drodze”

4 marca 2019, 15:15

Organizatorzy akcji społecznej ”Profesjonalni kierowcy” ogłaszają konkurs dla uczniów szkół średnich i ponadgimnazjalnych. Aby wziąć w nim udział i powalczyć o prestiżowe nagrody – w tym płatne staże w najlepszych serwisach Volvo Trucks i Renault Trucks – wystarczy nagrać krótki film o tematyce bezpieczeństwa na drodze.

Jednym z najważniejszych celów akcji CSR ”Profesjonalni kierowcy” jest podnoszenie świadomości i umiejętności kierowców oraz innych uczestników ruchu na rzecz większego bezpieczeństwa na drodze. Dlatego pięć firm związanych z branżą transportową (Volvo Trucks, Renault Trucks, Wielton, Ergo Hestia i Continental) przez trzy ostatnie lata organizowało w całej Polsce bezpłatne szkolenia dla młodych kierowców.

– W ciągu trzech lat w naszych szkoleniach wzięło udział już 800 osób, które otrzymały potężną dawkę praktycznej wiedzy na wszystkie tematy związane z bezpieczeństwem na drodze. Teraz naszą uwagę chcemy skupić na jeszcze młodszych odbiorcach, którzy dopiero planują swoją przyszłość w branży transportowej. W tym celu przygotowaliśmy dla nich konkurs o tematyce bezpieczeństwa, w którym do wygrania są bardzo atrakcyjne i prestiżowe nagrody – powiedział Wilhelm Rożewski, manager marketingu i komunikacji w Volvo Trucks Poland.

W ogólnopolskim konkursie „Bezpieczeństwo na drodze” mogą wziąć udział uczniowie szkół średnich i ponadgimnazjalnych, uczący się w klasach o profilach związanych z kształceniem w branżach samochodowych, motoryzacyjnych i transportowych. Jego idea polega na nakręceniu krótkiego (maksymalnie 8-minutowego), amatorskiego filmu, którego tematem będzie wspomniane już wcześniej bezpieczeństwo na drodze. Film może dotyczyć zachowania bezpieczeństwa przez dowolnych uczestników ruchu (pieszych, rowerzystów, kierowców samochodów osobowych lub ciężarowych itp.). Można go przygotować i nakręcić w maksymalnie 4-osobowych grupach, a każda klasa może przesłać na konkurs dowolną liczbę filmów, jednak każdy musi być nakręcony przez inny zespół. Do nagrania należy użyć wyłącznie sprzętów ogólnie dostępnych: telefonów komórkowych czy amatorskich kamer.

– Od jakości bardziej będzie liczył się pomysł i przekaz, który niesie za sobą nagranie. Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w ubiegłym roku trafi do nas mnóstwo ciekawych, inspirujących produkcji – poinformował Marcin Majak, marketing manager w Renault Trucks Poland.

Głównymi nagrodami w konkursie będą płatne staże w autoryzowanych serwisach Volvo Trucks lub Renault Trucks. Dodatkowo organizatorzy przewidzieli wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych oraz szkolenia dla klasy, w której uczy się zwycięski zespół.

– Konkurs, oprócz możliwości wygrania bardzo wartościowych i prestiżowych nagród, jest doskonałą możliwością nawiązania współpracy z najlepszymi i największymi firmami z branży motoryzacyjnej, co w przyszłości z pewnością przyniesie korzyści dla całej szkoły – podsumował Michał Proc, dyrektor ds. obsługi posprzedażnej i rozwoju sieci Volvo Group Trucks Poland.

Uczestnicy mogą przesyłać swoje filmy do 26 kwietnia 2019 roku, a wszystkie szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie www.profesjonalnikierowcy.pl/konkurs.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!