Nagrody X edycji konkursu Bizneswoman Roku Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką przyznane

7 marca 2019, 9:15

1 marca w Teatrze Studio w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wręczono nagrody w jubileuszowej X edycji konkursu Bizneswoman Roku. Małgorzata Bieniaszewska, właścicielka firmy MB Pneumatyka z Sulechowa, otrzymała wyróżnienie w kategorii Biznes Roku Firma – przychód powyżej 10 mln zl.

Statuetki i wyróżnienia zostały wręczone w kategoriach: Pomysł na Start/Biznes lokalny, Start-up Roku, Liderka w Nowych Technologiach, Biznes Roku, Działalność społeczna, Kobieta Sztuki oraz Nauka i Biznes. Przyznano także nagrody dla liderek i liderów, działających na rzecz budowania różnorodności i wspierania kobiet Female Champion of Change i Male Champion of Change. Inspiratorką Roku została Katarzyna Nosowska. Nagrodę honorową za całokształt działań w obszarze społecznym odebrała Anna Dymna.

Zainteresowanie jubileuszową X edycją konkursu było ogromne, o czym świadczy rekordowa liczba 500 nominacji.

– Gratuluję laureatkom i laureatom X edycji konkursu Bizneswoman Roku. Ta wygrana to duży sukces, bo konkurencja w tym roku była ogromna. Zgłoszenia były na bardzo wysokim poziomie. To pokazuje, że Polki pewnie czują się, mówiąc o swoich osiągnięciach – mówiła Olga Kozierowska, prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką i twórczyni konkursu.

Jury pod przewodnictwem dr Ireny Eris wyłoniło laureatki – przedsiębiorcze kobiety. Jury nie miało łatwego zadania. W kilku kategoriach trudno było podjąć decyzję, przyznano więc wyróżnienia. Szczególnie długo toczyła się debata w kategorii Biznes Roku Firma – Przychód Powyżej 10 milionów zł. Ostatecznie wyróżnienie przyznano Małgorzacie Bieniaszewskiej, właścicielce firmy MB Pneumatyka z Sulechowa. Nagroda główna w tej kategorii przypadła Magdalenie Malaczyńskiej, prezesce firmy kosmetycznej Indigo Nails Lab z Łodzi.

– My, kobiety, jesteśmy przyzwyczajone do tego, że robimy po prostu swoje: w pracy, biznesie, w domu. Czasem w tym biegu nie doceniamy siebie. Ten konkurs to świetna okazja, by zatrzymać się na chwilę i podsumować, co do tej pory osiągnęłyśmy. Kiedyś, gdybym dowiedziała się, że mam wyróżnienie w konkursie Bizneswoman Roku, powiedziałabym: „naprawdę ja? Dziś powiem tak: „Dziękuję. Cieszę się, bo na to sobie zapracowałam.” Kobiety – nie bójmy się mówić o swoich sukcesach – powiedziała Małgorzata Bieniaszewska.

Małgorzata Bieniaszewska rodzinny biznes przejęła od ojca. Przekształciła go w przedsiębiorstwo badawczo-produkcyjne. Dziś złącza produkowane w jej zakładzie w woj. lubuskim są używane w większości pneumatycznych układów hamulcowych i zawieszeń w samochodach powyżej 3,5 tony na całym świecie. Małgorzata Bieniaszewska jest także prekursorką współpracy biznesu z nauką w swoim regionie. Wierzy, że to Polska może kształtować innowacyjne rozwiązania w światowym przemyśle samochodowym, zamiast kopiować zagraniczne patenty.

Więcej informacji o konkursie na stronie Fundacji: https://sukcespisanyszminka.pl/znamy-laureatki-x-edycji-konkursu-bizneswoman-roku/

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!