Konkurs Kierowców ze Scania FMS

13 marca 2019, 12:16

Od marca br. do polskiego finału Konkursu Kierowców Scania można zakwalifikować się z pominięciem dwuetapowych eliminacji krajowych, za pomocą Scania FMS z pakietem Kontrola. Wybierając tę drogę, uczestnicy będą rywalizować o czołowe miejsca w rankingu na podstawie wyników stylu jazdy i osiągów, które monitoruje aplikacja Scania Fleet. Wyniki będą stale aktualizowane i publikowane w sieci. To rozwiązanie zastosowane w zawodach po raz pierwszy w historii.

Kierowcy mogą zarejestrować się do udziału w Konkursie Kierowców Scania
za pomocą aplikacji Scania Fleet (dostępnej na Android oraz iOS) w okresie
1 – 31 marca br. Po okresie rejestracji wezmą oni udział w 4-tygodniowych kwalifikacjach, trwających od 1 do 28 kwietnia br. O włączeniu do rankingu krajowego FMS decyduje spełnienie następujących warunków: przejechanie przez kierowcę co najmniej 2 dni w tygodniu min. po 10 km. Ranking krajowy będzie publikowany na początku każdego nowego tygodnia na stronie www.scania.pl. Zwycięzca rankingu zostanie ogłoszony na początku maja i automatycznie zakwalifikuje się do finału krajowego SDC, rozgrywanego w dniach 11-12 maja w Mykanowie.

– Decydując się na udział w tegorocznym Konkursie Kierowców Scania z wykorzystaniem FMS, kierowca jest zwolniony z „tradycyjnego” zestawu konkurencji rozgrywanych podczas 11 finałów regionalnych, czyli testu teoretycznego, testu jazdy ekonomicznej i defensywnej oraz zadań na placu manewrowym. Uczestnik może jednak wystartować zarówno w tradycyjnych eliminacjach, jak i w kwalifikacjach FMS – komentuje Jacek Tarach, koordynator ds. projektów marketingowych Scania Polska S.A.

W okresie trwania kwalifikacji do konkursu SDC pakiet FMS Kontrola może być aktywowany na 3 miesiące za darmo.

Udział w Konkursie Kierowców Scania mogą wziąć zawodowi kierowcy w każdym wieku, bez względu na markę pojazdu, którym jeżdżą. Wymagane jest posiadanie prawa jazdy C+E. Partnerami wydarzenia są: Michelin Polska S.A., Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, Wielton S.A., IRU, Komisja Europejska i Scania Finance Polska Sp. z o.o.

Nowa Scania do wygrania

Konkursu Kierowców Scania to największe tego typu zawody na świecie. Bierze w nich udział ponad 350 tys. kierowców pojazdów ciężarowych i autobusów z 30 krajów. Oprócz tytułu najlepszego kierowcy w Europie, zwycięzca będzie mógł zamówić pojazd Scania nowej generacji o wartości 100 tys. euro. Europejski finał SDC odbędzie się 25 maja 2019 r. w centrali Scania w Södertälje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!