Modul 50 LED Spot w ofercie HELLA

28 marca 2019, 11:06

Modul 50 LED Spot pełnią funkcję lamp ostrzegawczych, które ostrzegają pieszych i innych kierowców przed nadjeżdżającym pojazdem. Znacznie zwiększa to poziom bezpieczeństwa pracy i redukuje liczbę wypadków.

Inżynierowie firmy HELLA stworzyli specjalny soczewkowy układ optyczny, który silnie ogniskuje promień światła kolorowych diod LED, dzięki niemu na podłoże rzucany jest okrągły punkt ostrzegawczy. Aplikacja ta nadaje się do stosowania w najróżniejszych pojazdach, (np. wózkach widłowych). Dzięki swoim kompaktowym wymiarom, Modul 50 LED nadaje się szczególnie dobrze do używania w ograniczonych warunkach przestrzennych. Obecnie około 40 wózków widłowych jest wyposażonych w ten produkt w centralnym magazynie HELLA w Erwitte.

Modul 50 LED jest kompaktowy, a przy tym charakteryzuje się wysoką energooszczędnością. Dzięki zużyciu mocy wynoszącym zaledwie 15 W, reflektor  nadaje się do stosowania w pojazdach zasilanych z akumulatorów oraz o silnie obciążanych alternatorach.

Zintegrowany układ elektroniczny chroni urządzenie w razie zmiany polaryzacji i zapewnia stały poziom jasności nawet przy wahaniach napięcia roboczego w zakresie od 9 do 52 V. Umożliwia to jego stosowanie w pojazdach z instalacjami elektrycznymi 12, 24 lub 48 V i zapewnia bezpieczną pracę.

Czarna obudowa reflektora jest wykonana z aluminium i posiada radiator chłodzący. Odprowadza on skutecznie ciepło wytwarzane przez wysokiej mocy wieloobwodowe diody LED. Dodatkowo w reflektorze znajduje się czujnik chroniący go przed przegrzaniem.

Produkty dostępne w wariantach:

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!