Wystartował konkurs Optifuel Challenge 2019

, 29 kwietnia 2019, 15:07

Co dwa lata konkurs Optifuel Challenge organizowany przez Renault Trucks przyciąga najlepszych kierowców w jeździe ekonomicznej z całego świata. W piątej międzynarodowej edycji konkursu weźmie udział 2000 kierowców z 25 państw, a najlepszy z każdego kraju zawalczy w międzynarodowym finale o ciężarówkę Renault Trucks T High Model 2019. Finał odbędzie się w Lyonie w październiku tego roku.

Wiosna – lato 2019 r. – eliminacje krajowe

W eliminacjach Optifuel Challenge 2019 weźmie udział 2000 kierowców z 25 krajów. Każdy kraj samodzielnie decyduje o tym, w jaki sposób przeprowadzi eliminacje, aby wybrać najlepszego kierowcę ekonomicznego. Eliminacjami mogą być:

  • Eliminacje regionalne, a następnie finał krajowy;
  • Jednorazowe wydarzenie z udziałem najlepszych kierowców ekonomicznych w kraju;
  • Ocena i ranking kierowców według ich punktacji EcoScore (funkcja Optifleet) zaprojektowanej tak, aby indywidualnie oceniać jazdę i korzystanie z pojazdu.

Następnie 24 finalistów weźmie udział w międzynarodowym finale w Lyonie w październiku 2019 roku.

Jesień 2019 r.: finał międzynarodowy

Finaliści wypełnią najpierw kwestionariusz sprawdzający ich wiedzę na temat jazdy ekonomicznej, a następnie zasiądą za kierownicą jednego z pojazdów Renault Trucks T High 480 Maxispace, wyposażonych w pakiet Fuel Eco+, przeznaczonych na potrzeby konkursu. Kierowca, który będzie najlepiej kontrolował zużycie paliwa, zachowując wysoką prędkość handlową, wygra jeden z pojazdów używanych w konkursie.

Podobnie jak 2 lata temu jest o co walczyć. W tegorocznym finale międzynarodowym najlepszy kierowca wygra voucher o wartości 6000 euro a firma, w której pracuje ciągnik Renault Trucks T High na własność.

Lista 25 krajów biorących udział w konkursie:

Algieria, Belgia, Bułgaria, Chile, Czechy, Estonia, Francja, Węgry, Izrael, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Maroko, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Hiszpania, Szwajcaria, Tunezja, Turcja, Ukraina i Wielka Brytania.

Eliminacje Optifuel Challenge 2019 w Polsce

W Polsce tegoroczne eliminacje Optifuel Challenge są realizowane po raz dziewiąty. Konkurs ma swoje korzenie w Polsce: to tutaj w 2009 roku zrealizowano po raz pierwszy konkurs z jazdy ekonomicznej. Z perspektywy czasu można powiedzieć, że w pierwszych edycjach uczestnicy pojawiali się z ciekawości. Z edycji na edycję w konkursie pojawiała się coraz większa rywalizacja. Optifuel Challenge to doskonała okazja, aby poznać nowości produktowe, czy dowiedzieć się więcej o najskuteczniejszych technikach jazdy ekonomicznej i poprawić swoje umiejętności.

Tegoroczne eliminacje w Polsce wystartowały 24 kwietnia 2019 i są realizowane na pojazdach Renault Trucks T High 520 Model 2019. Pojazdy posiadają naczepy WIELTON z masą ładunku 22 t.

Kierowcy mają do dyspozycji 10 lokalizacji: 24.04 Intruck Karpin k. Warszawy, 25.04 VGTC Świdnik k. Lublina, 25-26.04 VGTC Pietrzykowice k. Wrocławia, 09-10.05 Polsad Rzgów k. Łodzi, 22-23.05 VGTC Pruszcz Gdański 30-31.05 Tandem Trucks Katowice, 06-07.06 Retos Skoczów, 10-11.06 Eurocomplex Liszki k. Krakowa, 13-14.06 Eurocomplex Rzeszów, 12-13.09 Nijhof Wassink Tarnowo Podgórne.

Zgłoszenia do konkursu zbierają Przedstawiciele handlowi z danej lokalizacji. W niektórych lokalizacjach listy uczestników są już kompletne. Regulamin konkursu znajduje się na renault-trucks.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!